(044) 334-53-72
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
НАДІСЛАТИ ЗАПИТ
Польський медичний ринок

Хоча сьогодні польське суспільство - одне з наймолодших серед країн Європи, проблема старіння нації для них дуже актуальна. Вчені мають невтішні прогнози для Польщі, у 2060 році їхня нація буде одна з п’яти найстарших в Європі. На той час на одну особу у віці 65 років припадатиме лише 1,5 особи у продуктивному віці. Цей чинник значно збільшить попит на послуги у медичній сфері і поляки вимушені будуть зіткнутися з проблемою значної недостатності людських ресурсів та фінансування у системі охорони здоров’я.

Вже сьогодні Польща відчуває значну потребу в медиках, позаяк кількість практикуючих лікарів відносно населення є однією з найнижчих у країнах ЄС. Так, у 2010 році на 1000 поляків припадало лише 2,2 лікаря – це найменший показник у всьому ЄС (згідно з рапортом OECD „Health at Glance: Europe 2012”). Менше лікарів на європейському континенті має тільки Туреччина (1,7 на 1000 мешканців) і Чорногорія (2,1). Починаючи з 2000 по 2010 роки в усіх європейських країнах кількість лікарів на 1000 мешканців збільшилася. Винятком стали тільки Польща та Естонія – обидві країни зафіксували зменшення медиків на 0,1%.

Але проблема ще в тому, що мала кількість студентів у медичних вузах сьогодні спричинить недостачу професійних лікарів вже в найближчому майбутньому. У 2012 р. медичне навчання розпочали близько 3160 осіб. Для прикладу, в Німеччині щороку близько 10 тис. студентів-медиків розпочинає своє навчання. Одночасно зі «старінням» польського суспільства «старіє» також лікарське середовище. За даними Головної лікарської ради в Польщі, сьогодні близько 16 тис. медиків старші 50 років, половині з них - близько 70 років. Якщо порахувати, то вже за 10 років на пенсію піде понад 20 тис. нині діючих лікарів. Але ж стільки медиків польські навчальні заклади не можуть підготувати?! Стає очевидним, що гостра нестача спеціалістів у сфері охорони здоров’я в Польщі буде відчуватись уже найближчим часом.

Невелика кількість професійно діючих лікарів у польській медицині призводить до того, що один фахівець працює в кількох місцях одночасно. Трапляється так, що кількість робочих годин одного лікаря може перевищувати 300 год./міс. Проблема кадрового забезпечення лікарень – це вже буденність для польської медицини. Тому в майбутньому перед системою охорони здоров’я в Польщі стоїть нелегке завдання – ліквідувати відсутність кадрів.

Крім «старіння нації» (демографічний чинник) є ще інші важливі чинники, які впливають на зростання попиту на лікарські послуги, - дохідний і технологічний. Польське суспільство багатшає і разом із цим більше витрачає на охорону здоров’я. Від 1990 р. до сьогодні частка витрат населення на здоров’я в Польщі зросла з 4,8% до 7% ВВП. При цьому за даними OECD, частотність звернень середньостатистичного поляка до лікарів більша за середній показник в Європі (6,6 разів на рік).

Наступним важливим чинником, що впливає на зростання попиту на послуги охорони здоров’я в Польщі, є технології. Сьогодні значний розвиток технологій в медицині дозволяє лікувати рідкісні захворювання і впроваджувати нові методи лікування у повсякденному житті. Кошти, які при цьому витрачаються на техніку та оснащення медичних закладів, значно перевищують бюджети, що виділялися раніше.

Виходячи з усього вище сказаного, польські медичні центри охоче беруть на роботу лікарів з-за кордону (України, Литви), для яких польська система охорони здоров’я є дуже цікавою і прибутковою. Ситуація з низькою конкуренцією серед медичних працівників, а іноді й відсутністю кадрів, дозволяє закордонним лікарям отримувати дуже вигідні фінансові умови.


Пропозиція від «ОсвітаПоль»

Пропозиція щодо легалізації медичної освіти у Польщі від «ОсвітаПоль» є комплексна і разом з тим індивідуальна. Ми підтримуємо наших клієнтів на кожному етапі складного процесу з отримання дозволу на лікарську діяльність у Польщі. Ми оточимо Вас опікою та допоможемо з вирішенням усіх юридичних та учбових питань.

Якщо Ви - студент чи випускник медичного університету, або практикуючий лікар із досвідом, - не зволікайте! Подбайте про своє професійне майбутнє, зверніться до офісу «ОсвітаПоль» вже сьогодні! На Вас чекає перспективна високооплачувана робота лікарем у Польщі, швидко розвиваючій країні ЄС. Кількість осіб, які можуть скористатися даною пропозицією, обмежена.

Переваги проекту:
 • детальне ознайомлення з ринком праці в медичній сфері в Польщі;
 • нострифікація (визнання) лікарського диплому в Польщі;
 • розширення можливостей роботи і професійного розвитку;
 • допомога в отриманні виду на проживання (картки тимчасового побиту);
 • допомога у вивченні польської мови;
 • можливість здобути медичну професію в Польщі та розпочати лікарську практику;
 • можливість працювати лікарем на території Польщі;
 • участь в 13-місячному стажуванні в одному з медичних центрів Польщі;
 • постійна підтримка та консультації від «ОсвітаПоль» зі складних формально-юридичних питань.

Необхідні умови для участі в програмі

На всіх етапах проекту клієнт повинен відповідати потрібним критеріям, згідно з діючими положеннями польського права та законодавства. Повний комплект документів, необхідних для виконань умов проекту, є індивідуальним і залежить від багатьох чинників, серед яких: науковий ступінь, професійний досвід чи рівень знань польської мови (хоча спочатку 95% учасників не володіють польською мовою взагалі). Пропозиція орієнтована на студентів, випускників медичних українських університетів та лікарів з досвідом. За індивідуальним замовленням ми готуємо програму для студентів і випускників спеціальностей «стоматологія», «фармацевтика» та «ветеринарія».

Тих, хто дбає про своє професійне майбутнє і прагне легалізувати свою медичну освіту та працевлаштуватися в Польщі, запрошуємо до контакту з «ОсвітаПоль» для більш детального ознайомлення з пропозицією. Ви зможете особисто поставити всі свої запитання та отримати на них вичерпуючі відповіді.

Переконайтеся, що наша пропозиція доступна кожному, а легальна робота лікарем в Польщі – це реальність!


Контакти

Усіх, хто зацікавлений кар’єрою лікаря у Польщі, запрошуємо до одного з офісів ОсвітаПоль, де відбудеться зустріч із нашим консультантом.

Центральний офіс медичного проекту освітаполь в Україні

76000, м. Івано-Франківськ
вул. Василіянок 22, оф. 410

ентральний офіс медичного проекту освітаполь в Україні
м. Івано-Франківськ
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ОФІС "ОСВІТАПОЛЬ" В ПОЛЬЩІ

01-402 м.Варшава
вул. Цьолка 6 (ul. Ciołka 6)

Офіс ОсвітаПоль – Варшава

м. Варшава

 


Кол-центр

+38 050 434 13 14 (Vodafone) +38 068 242 08 93 (Kyivstar) +48 533 820 835 (Польща)

Що Ви отримаєте від співпраці з «ОсвітаПоль»?

Впевненість у позитивному результаті.

Великий досвід у галузі, професіоналізм та безпосереднє відкрите спілкування – це особливості опіки, якими «ОсвітаПоль» охоплює своїх клієнтів.

Гарантія якості та безпеки.

Наші польські партнери – це державні установи та солідні перевірені організації, з якими ми співпрацюємо вже багато років.

Постійний доступ до інформації.

Своїм клієнтам ми надаємо доступ до інформації, яка стосується реалізації проекту та етапу, на якому він знаходиться. Можливість поточного контролю існує завдяки системі обміну інформації.

Час.

«ОсвітаПоль» бере на себе організацію проекту, з усіма процедурами, формальностями й дозволами. Завдяки цьому терміни реалізації - найкоротші.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ

I ЕТАП - ЕКЗАМЕН З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ.

ВСТУП

Екзамен з польської мови для іноземців є необхідним етапом (I з IV) процесу отримання дозволу на здійснення професії лікаря і стоматолога в Польщі. Знання медичної термінології польською мовою, крім, звичайно, власних знань, є найважливішим вирішальним фактором для позитивної здачі екзамену з польської мови для іноземців (організованого NIL – Головною Палатою Лікарів).

Ми рекомендуємо розпочати цей процес з вивчення польської мови і пропонуємо взяти участь у курсах, організованих OsvitaPol!

Знання польської мови на рівні B1, складання внутрішнього екзамену та отримання сертифікату "OSVITAPOL" гарантує професійну підготовку до екзамену з польської мови для іноземців.

ДЛЯ КОГО

Наша пропозиція призначена для:
 • Студентів вищих медичних навчальних закладів.
 • Лікарів (незалежно від року закінчення навчального закладу).
 • Стоматологів.
 • Лікарів і стоматологів, які мають спеціалізацію.
 • Інтернів.
 • Медсестер.

ПОДРОБИЦІ ЕТАПУ

Подробиці, що стосуються екзамену з польської мови для іноземців:
 • Екзамен організовує Головна палата лікарів у Варшаві.
 • Екзамен відбувається близько 10-12 разів за навчальний рік.
 • Екзамен складається з 4 частин:
  a) ПИСЬМОВА ЧАСТИНА (ДИКТАНТ) – завдання полягає в написанні тексту, який диктує викладач з компакт-диска, щоб перевірити вміння писати на слух польською мовою і знання правил польської орфографії. Оцінюється: чіткість почерку (0-2б.), повнота тексту (0-3 б.) i орфографія (0-5 б.). Щоб зарахувати цю частину, треба отримати щонайменше 6 балів з 10 можливих.
  b) АУДІЮВАННЯ – завдання полягає у прослуховуванні тексту з диска i відповідях на 10 тестових питань, що стосуються змісту почутого тексту, прочитаного викладачем. Оцінюється розуміння почутого тексту з компакт-диска. Щоб зарахувати цю частину, треба отримати щонайменше 6 балів з 10 можливих.
  c) УСНА ЧАСТИНА - завдання полягає у прочитанні тексту вголос (1 сторінка) i відповідях на 5 питань, що стосуються змісту прочитаного тексту. Оцінюється уміння читати (0-2 б.) та відповідати на питання (0-2 б.). Щоб зарахувати цю частину, треба отримати щонайменше 7 балів з 12 можливих.
  d) ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА – завдання полягає у формулюванні кількох питань і висловлювань польською мовою під час симульованого лікарського опитування і симульованого надавання порад пацієнтам на основі двох вибраних медичних проблем. Оцінюється правильність формулювання питань і висловлювань (0-3 б.), правильність вимови (0-3 б.), правильність формулювання рекомендацій (0-3 б.) та багатство польської лексики (0-3 б.). Щоб зарахувати цю частину, треба отримати щонайменше 7 балів з 12 можливих.
 • Для того, щоб здати весь екзамен, слід отримати щонайменше 60% балів у кожній частині, тобто разом отримати щонайменше 26 б. (з 44 можливих). Вказівка від OSVITAPOL – у випадку незарахування напр.: двох частин екзамену (A i D ) і зарахування двох частин (B i C) екзаменований на повторному екзамені здає тільки ті частини, яких не здав, тобто в цьому випадку – тільки частини A i D!
 • Офіційна оплата за екзамен становить 400 PLN.
 • Результат оголошується відразу після закінчення екзамену.
 • У разі нездачі екзамену ви можете приступити до наступної спроби після закінчення 6 місяців від дати екзамену.

ПОДРОБИЦІ ПРОПОЗИЦІЇ

Подробиці підготовчого курсу до екзамену з польської мови для іноземців:
Індивідуальні заняття он-лайн (Skype)

В ході занять, слухач готується відповідно до завдань, що складаються на екзамені, тобто:

 • I етап - підготовка до частини A – ПИСЬМОВА ЧАСТИНА (ДИКТАНТ).
 • II етап - підготовка до частини B - АУДІЮВАННЯ.
 • III етап - підготовка до частини C – УСНА ЧАСТИНА.
 • IV етап - підготовка до частини D – ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА.

В ході курсу слухачі вправляються на прикладах, які з’явилися на екзамені з польської мови для іноземців за останні 24 місяці!

Після закінчення курсу OsvitaPol лікар повинен вільно спілкуватися польською мовою в класичних ситуаціях, таких як: відвідування лікаря, вирішення формальних справ, вільне пересування по місту і т. д.

Організатор курсів польської мови:

 1. OsvitaPol (Польща, Україна)
 2. Фонд підтримки медичної освіти Medicus Sum (Польща)
 3. MedPol (Україна)

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ

Комплексно готуємо лікарів до екзамену з мови і забезпечуємо:

 • Підготовчий курс до екзамену з польської мови - індивідуальні уроки он-лайн (Skype).
 • База питань – доступ до бази питань, яка містить свіжі приклади завдань, що появилися на екзаменах у 2016 i в 2017 році.
 • Індивідуальна опіка експерта польського медичного ринку.
 • Підручники для вивчення медичної термінології польської мови.
 • Формально-юридичне обслуговування (у тому числі: засвідчені переклади документів, підготовка і редагування документів, кореспонденція), а також подання комплекту документів.
 • Допомога при виробленні візи, необхідної для участі в екзамені (адміністративні витрати не включені).
 • Організовуємо переїзд до Польщі/з Польщі на час екзамену (вартість проїзду не включено – залежно від виду транспорту).
 • Організовуємо перебування (у томі числі ночівлі) під час приїзду до Польщі на екзамен (вартість проживання не включено).

ВИТРАТИ

 

ПІДСУМОК

ПРИМІТКА: Екзамен з польської мови не є перевіркою професійних медичних знань. Під час екзамену перевіряється знання польської медичної термінології та ефективність спілкування з пацієнтами, лікарями та іншими працівниками охорони здоров'я.

Ми рекомендуємо Вам почати цей процес з вивчення польської мови і пропонуємо взяти участь у курсах, організованих OsvitaPol!

Примітка: Слід пам’ятати, що для того, щоб працювати лікарем у Польщі треба (крім здачі екзамену з польської мови для іноземців організованого NIL) нострифікувати диплом лікаря в медичному університеті Польщі, пройти 13-ти місячне післядипломне стажування та скласти LEK (Кінцевий лікарський екзамен)!


Детальніше

II ЕТАП - НОСТРИФІКАЦІЙНИЙ ІСПИТ

ВСТУП

Позитивний результат нострифікаційного іспиту є для лікарів і стоматологів з-поза меж ЄС необхідним етапом (II з IV) процесу отримання дозволу для лікарської практики в Польщі. OsvitaPol допомагає комплексно підготуватися до нострифікаційного іспиту. Щоб розпочати процедуру нострифікації треба мати закінчену вищу медичну освіту й мати диплом лікаря.

ДЛЯ КОГО

Наша пропозиція призначена для:

 • Випускників вищих медичних навчальних закладів (незалежно від року закінчення).
 • Лікарів (стоматологів), які мають спеціалізацію.
 • Студентів останнього курсу вищих медичних навчальних закладів.

ПОДРОБИЦІ ПРОПОЗИЦІЇ

Нострифікаційний іспит - детальніше:

Нострифікація – це процедура, що веде до визнання диплому про вищу освіту, отриману в іншій державі на підставі положень, що випливають з розпорядження Міністра науки і вищої освіти. Нострифікацію здійснюють ради факультетів університетів, які мають право присвоєння наукового ступеня доктора медичних наук. Процедура нострифікації закінчується рішенням ради (визнанням або відмовою) не пізніше, ніж протягом 90 днів від дати отримання заяви, що відповідає формальним вимогам.

Організатор курсів з підготовки до нострифікаційного екзамену:

 • OsvitaPol (Польща, Україна)
 • Фонд підтримки медичної освіти Medicus Sum (Польща)
 • MedPol (Україна, Польща)

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ

Комплексна підготовка лікарів з-за меж ЄС до нострифікаційного іспиту в Польщі. Ми гарантуємо:

 • Аналіз нострифікаційних процесів у польських навчальних закладах, який включає між ін.: аналіз витрат, розклад, опис екзаменів, а також докладні дані про кількість і типи завдань і запитань. Аналіз також включає рекомендації і статистичні дані.
 • Підготовчий курс до нострифікаційного екзамену. Курс індивідуалізований з точки зору вибору навчального закладу, в якому буде відбуватися екзамен. Курс триває 5 днів і включає в себе особисті поради і консультації польського експерта, а також конкретні приклади завдань і питань, обов’язкових на вибраному нострифікаційному екзамені. Деталі, що стосуються курсу, визначаються індивідуально.
 • Індивідуальна опіка експерта польського медичного ринку.
 • Словники і підручники для вивчення медицини.
 • Формально-юридичне обслуговування (у тому числі: апостилі, засвідчені переклади документів, підготовка і редагування документів, кореспонденція), а також подання заяви разом із комплектом документів до обраного навчального закладу.
 • Допомога при виробленні візи, необхідної для участі в екзамені (адміністративні витрати не включені).
 • Організовуємо проїзд до/з Польщі на час екзамену (вартість проїзду не включена – залежить від виду транспорту).
 • Організовуємо перебування (у тому числі ночівлі) під час приїздів до Польщі на екзамен (вартість проживання не включена).

ПІДСУМОК

Процес нострифікації диплому про закінчену вищу медичну освіту в країні з-поза ЄС у Польщі важкий і складний. OsvitaPol завдяки своєму досвіду та співпраці з польськими експертами медичного ринку комплексно допомагає і консультує в підготовці до нострифікаційного екзамену. Ми рекомендуємо також конкретні рішення та вирішуємо усі формально-юридичні справи!

Слід пам’ятати, що нострифікаційний екзамен має різні форми (усний іспит або тестування) і його можна складати у будь-якому медичному вузі в Польщі (розмір адміністративної оплати за нострифікаційний екзамен залежить від вибору навчального закладу).

Ми рекомендуємо, щоб перед тим, як складати нострифікаційний екзамен (II етап) скласти екзамен з польської мови для іноземців (I етап), організований Головною палатою лікарів.

Примітка: Слід пам’ятати, що для того, щоб працювати лікарем у Польщі треба (крім позитивного закінчення процесу нострифікації диплому лікаря в медичному університеті Польщі) здати екзамен з польської мови для іноземців організований NIL), пройти 13-ти місячне післядипломне стажування та скласти LEK (Кінцевий лікарський екзамен)!

 

Детальніше

III ЕТАП - ПІСЛЯДИПЛОМНЕ СТАЖУВАННЯ

ВСТУП

Післядипломне стажування є обов’язковим етапом (III з IV) процесу отримання дозволу на виконання професії лікаря i стоматолога для лікарів з-за меж ЄС у Польщі. OsvitaPol пропонує допомогу і забезпечує повну підтримку лікарям і стоматологам, які проходять післядипломне стажування в Польщі.

Ми рекомендуємо, в якому закладі охорони здоров’я i на яких умовах найкраще пройти стажування, а також виконуємо повний спектр формально-юридичних послуг. Ми також від імені лікаря ведемо переговори з директором закладу охорони здоров’я про умови проходження післядипломного стажування.

ХТО МОЖЕ ПРОХОДИТИ ПІСЛЯДИПЛОМНЕ СТАЖУВАННЯ?

У Польщі іноземець, який не є громадянином Євросоюзу, може подати заявку на проходження післядипломного стажування за умови, якщо:

 • він здасть екзамен з польської мови для іноземців, організований Головною палатою лікарів;
 • позитивно закінчить процес нострифікації диплому про вищу освіту в одному з польських медичних вузів.

Тільки після зарахування обох екзаменів і отримання в Окружній палаті лікарів дозволу на здійснення професійної діяльності лікаря і лікаря-стоматолога для проходження післядипломного стажування можна розпочинати стажування.

ПОДРОБИЦІ ЕТАПУ III

a) ПІСЛЯДИПЛОМНЕ СТАЖУВАННЯ (процедура):

Лікар проходить післядипломне стажування в осередку, внесеному до списку маршалка воєводства. Окружна палата лікарів – шляхом прийняття рішення, за погодженням маршалка воєводства – скеровує на проходження стажування лікарів, яким надано право здійснення професійної діяльності для проходження післядипломного стажування.

Участь у стажуванні не оплачується. Лікар і лікар-стоматолог з-поза ЄС не отримує винагороди за стажування, окрім випадків, коли має Карту поляка. Тільки лікарі, які мають Карту поляка, працюють на підставі трудового договору й отримують зарплату у розмірі 2.007 зл (бл. 500 євро) на місяць. У решті випадків OsvitaPol веде переговори від імені лікаря з директором осередку охорони здоров’я про умови його працевлаштування під час стажування. Є можливість отримання заробітної плати, але це залежить від індивідуальних домовленостей.

Стажування для лікарів триває 13 місяців (12 місяців для стоматологів), і в його ході учасники отримують 20 днів відпустки. Стажування розпочинається 1 жовтня або 1 березня даного року.

ПРИМІТКА: Існує можливість визнання часткового або повного післядипломного стажування, пройденого в рідній країні. Подробиці процедури встановлюються індивідуально – залежно від виду, часу та документування ходу стажування. Процес визнання пройденого стажування полягає на порівнянні програми післядипломного стажування, діючої в Польщі, з програмою стажування, пройденого в своїй країні.

b) ПІСЛЯДИПЛОМНЕ СТАЖУВАННІ - цілі:

Поглиблення теоретичних знань та вивчення, закріплення і засвоєння практичних навичок з профілактики, діагностики, лікування і реабілітації найбільш поширених захворювань, поведінки в ситуаціях раптової загрози для здоров’я або життя, а також засвоєння знань з області трансфузіології, біоетики, медичного права та медекспертизи, як підготовка лікаря до самостійної практики.

c) ПІСЛЯДИПЛОМНЕ СТАЖУВАННЯ охоплює:

 • Внутрішні хвороби (10 тижнів) + донорство i лікування крові (1 тиждень) - разом 11 тижнів
 • Педіатрія (6 тижнів) + неонатологія (2 тижні) - разом 8 тижнів
 • Загальна хірургія (6 тижнів) + травматична хірургія (2 тижні) - разом 8 тижнів
 • Акушерство і гінекологія - 7 тижнів
 • Анестезіологія (1 тиждень) + Інтенсивна терапія (2 тижні) - разом 3 тижні
 • Психіатрія - 4 тижні
 • Сімейна медицина - 6 тижнів
 • Медична експертиза - 20 годин, реалізованих протягом 3 днів
 • Біоетика - 20 годин лекцій протягом 3 днів
 • Медичне право - 20 годин лекцій протягом 4 днів
 • Невідкладна медична допомога - 2 тижні

Під час післядипломного стажування учасник має можливість ознайомитися з особливостями польської системи охорони здоров’я, встановити ряд корисних професійних контактів і познайомитися з культурою і стилем життя в Польщі.

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ – ми гарантуємо:

 • Базу даних актуальних місць стажування в Польщі.
 • Індивідуальний аналіз найкращого місця стажування, закінчений рекомендацією.
 • Підтримку в ході переговорів про умови стажування (можливу винагороду).
 • Індивідуальну опіку експерта польського медичного ринку.
 • Формально-юридичне обслуговування (у тому числі: засвідчені переклади документів, підготовка і редагування документів, кореспонденція), а також подання заяви разом із комплектом документів до OIL.
 • Допомога при виробленні візи, необхідної для участі в післядипломному стажуванні
 • Ми організовуємо перебування на території Польщі під час стажування (вартість проживання не врахована).

ПІДСУМОК

OsvitaPol комплексно допомагає лікарям з-поза ЄС організувати обов’язкове післядипломне стажування у польському закладі охорони здоров’я. Наш досвід і співпраця з польськими експертами медичного ринку ефективно підтримують лікарів під час цього етапу. Ми рекомендуємо місця стажування, обговорюємо умови проходження стажування, а також вирішуємо усілякі формально-юридичні справи!

Рекомендуємо планувати проходження стажування принаймні за 6 місяців наперед, щоб отримати оптимальні умови для проходження стажування.

Примітка: Слід пам’ятати, що для того, щоб розпочати роботу лікарем в Польщі, треба спочатку здати екзамен з польської мови для іноземців, організований NIL, а також позитивно закінчити процес нострифікації диплому лікаря в медичному університеті в Польщі. Потім слід пройти обов’язкове 13- місячне післядипломне стажування та скласти LEK (Кінцевий лікарський екзамен)!

 


Детальніше

IV ЕТАП - КІНЦЕВИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ЕКЗАМЕН

ВСТУП

КІНЦЕВИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ЕКЗАМЕН (LEK) є IV етапом (останнім) процесу отримання права для здійснення професійної діяльності лікаря для громадян з-поза ЄС у Польщі. Щоб приступити до Кінцевого лікарського екзамену, треба спочатку скласти екзамен з польської мови для іноземців, організований Головною палатою лікарів та нострифікувати диплом про закінчення вищої освіти у польському медичному навчальному закладі, а потім розпочати післядипломне стажування.

Тільки після зарахування обох екзаменів і отримання в Окружній палаті лікарів права на здійснення виконання професійної діяльності лікаря з метою проходження післядипломного стажування, а потім початку стажування, можна подати заявку на участь у Кінцевому лікарському екзамені (LEK-u.)

Після закінчення післядипломного стажування і складання Кінцевого лікарського екзамену лікар отримує право на здійснення професії лікаря в Польщі на таких самих правах, як польський лікар. Окружна лікарська палата видає право на здійснення лікарської професії в Польщі, яке дозволяє працювати лікарем, а також дає можливість розпочати спеціалізацію або процес її повного/часткового визнання.

ДЛЯ КОГО

У відповідності з діючими правилами Кінцевий лікарський екзамен можуть складати:

 • Випускники вищих медичних закладів напрямку «Лікувальна справа».
 • Лікарі-інтерни.
 • Лікарі, що мають повне право на здійснення професії.

КІНЦЕВИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ЕКЗАМЕН - подробиці

Умовою допуску до LEK є подання заяви Директорові CEM. Повідомлення про екзамен пересилається виключно електронною поштою не пізніше, ніж за 14 днів перед датою екзамену.

Особі, яка склала LEK, Директор CEM видає свідоцтво про складання LEK протягом 21 дня від дати складання екзамену. Четверте або наступне звертання до LEK включає екзаменаційну оплату у розмірі 100 зл.

Екзамен має характер тесту, що складається з 200 завдань (5 варіантів вибору, тільки 1 відповідь правильна). Екзамен триває 4 години. Для одержання позитивного результату необхідно набрати не менше 56 % максимальної кількості балів з тесту.

Кінцевий лікарський екзамен включає питання з наступного діапазону післядипломної освіти:

 • Внутрішніх хвороб, у тому числі хвороб серцево-судинної системи – 39 питань;
 • Педіатрії, у тому числі неонатології – 29 питань;
 • Хірургії, у тому числі травматології – 27 питань;
 • Акушерства і гінекології – 26 питань;
 • Психіатрії – 14 питань;
 • Сімейної медицини – 20 питань;
 • Невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії – 20 питань;
 • Біоетики та медичного права – 10 питань;
 • Медичної експертизи – 7 питань;
 • Громадської охорони здоров’я – 8 питань.

Разом 200 питань – причому серед питань з галузі внутрішніх хвороб, педіатрії, хірургії, акушерства й гінекології та сімейної медицини знаходиться не менше 20 питань з області онкології.

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ – ми гарантуємо:

 • Підготовчий курс до Кінцевого лікарського екзамену, який складається з 3 частин:
  Частина I – Розв’язування тестів під керівництвом викладача
  Частина II – Індивідуальні консультації з вибраних галузей медицини.
  Частина III – Пробний екзамен
  Курс триває 24 години.
 • Базу питань – доступ до бази питань, яка містить останні приклади завдань, що з’явилися на екзаменах у 2016 i в 2017 році.
 • Поточні статистичні дані про результати екзаменів у цьому навчальному році.
 • Індивідуальну опіка експерта польського медичного ринку.
 • Підручники для вивчення тестів та медичної термінології польської мови.
 • Формально-юридичну допомогу протягом усього етапу.

ПІДСУМОК

OsvitaPol комплексно допомагає лікарям з-поза ЄС підготуватися до Кінцевого лікарського екзамену. Наш досвід і співробітництво з польськими експертами медичного ринку ефективно підтримують лікарів під час цього етапу, Завдяки, між ін.: доступу до бази даних питань та підготовчому курсові лікар може приступити до екзамену повністю підготовлений. Наш досвід і співробітництво з польськими експертами медичного ринку ефективно підтримують лікарів під час цього етапу.

Примітка: Кінцевий лікарський екзамен можна здавати під час проходження післядипломного стажування, не чекаючи на його закінчення.

Після здачі Кінцевого лікарського екзамену лікар отримує право на здійснення професії лікаря в Польщі на таких самих правах, як польський лікар. Окружна лікарська палата видає право на здійснення професії лікаря в Польщі, яке дає можливість розпочати роботу лікарем, а також дає можливість почати спеціалізацію або процес її повного /часткового визнання.

 

Детальніше

РОБОТА ЛІКАРЕМ В ПОЛЬЩІ

Після завершення післядипломного стажування і здачі Кінцевого лікарського екзамену Окружна лікарська палата видає лікареві право на здійснення професії лікаря (PWZ) у Польщі. PWZ дозволяє працювати лікарем у будь-якому закладі охорони здоров’я у Польщі на таких самих умовах, як польський лікар.

Слід пам’ятати, що на всіх етапах клієнт повинен відповідати всім необхідним критеріям – згідно з чинними положеннями польського права і законодавства.

Отримання лікарем-іноземцем права на здійснення професії лікаря дає також можливість почати спеціалізацію або процес її повного/часткового визнання.

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ – ми гарантуємо:

 • Базу даних оголошень про робочі місця у всій Польщі – як в державних, так і в приватних закладах охорони здоров’я.
 • Представлення лікаря в контактах з керівництвом польських медичних установ (у тому числі: узгодження умов працевлаштування).
 • Актуальну статистику про середню заробітну плату професії лікаря залежно від воєводства.
 • Представлення лікаря в контактах з органами державної адміністрації.
 • Формально-юридичну допомогу в ході усього процесу.
 • Індивідуальну опіку експерта польського медичного ринку праці.
 • Допомогу в процесі адаптації в Польщі.
 

Детальніше
med-pol

Запрошуємо на новий спеціалізований сайт MedPol - медична карєра в Польщі

ВIДВIДАТИ САЙТ

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?

СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!