Електротехніки і інформатики | ОсвітаПоль

Не знаєте польської? Вступайте та розпочинайте навчання українською мовою у польському ВИШІ або на річних курсах в Польщі  детальніше >>>

Назад

Факультет Електротехніки і інформатики в Польщі

Електротехніка - галузь технічних наук, що вивчають отримання, розподіл, перетворення й використання електричної енергії. Електротехніка стала самостійною наукою, виокремившись з фізики наприкінці ХІХ ст., після комерціалізації телеграфу та засобів передачі електроенергії.

Сьогодні електротехніка містить в собі декілька наук: електроенергетику, електроніку, системи управління, обробку сигналів і телекомунікації.  На відміну від електроніки, електротехніка вивчає проблеми, пов`язані з силовими крупногабаритними електронними компонентами, такими як лінії електропередачі, електроприводи, в той час, як в електроніці основними компонентами є комп`ютери та інтегральні схеми. Головним завданням електротехніки є передача електроенергії, а в електроніці - інформації.

Мехатроніка - це галузь науки і техніки, присвячена створенню та експлуатації машин і систем з комп`ютерним управлінням, яка базується на знаннях в галузі механіки, електроніки та мікропроцесорної техніки, інформатики й комп`ютерного управління рухом машин і агрегатів.

Інформатика – це комплексна технічна наука, що систематизує прийоми створення, збереження, відтворення, обробки та передачі даних засобами обчислювальної техніки, а також принципи функціонування цих засобів та методики керування ними. Термін “інформатика” походить від французького слова informatique і утворене з двох слів: інформація та автоматика. Запроваджено цей термін у Франції в середині 60-х років 20 століття, коли розпочалося широке використання обчислювальної техніки. Тоді в англомовних країнах увійшов до вжитку термін “ Computer Science” для позначення науки про перетворення інформації, що ґрунтується на використанні обчислювальної техніки. Тепер ці терміни є синонімами.

  • Інформатика
  • Біомедична інженерія
  • Електротехніка
  • Застосування інформатики в електротехніці
  • Мехатроніка (напрямок проводиться спільно з механічним факультетом)
  • Мультимедійна інженерія
З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!