Новости

07 Июля, 2022
Зміни в законодавстві Республіки Польща щодо перебування українців
Зміни в законодавстві Республіки Польща щодо перебування українців

Як повідомляє Посольство Республіки Польща в Україні, запроваджено зміни  в законодавстві щодо перебування українців на території Польщі

30 червня ц.р. Президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав Закон від 8 червня 2022 року про внесення змін до Закону "Про допомогу громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом на території України" та деяких інших законів.
Зміни передбачають:
- нові положення щодо реєстру PESEL UKR (PESEL-універсальна електронна система реєстрації населення). Якщо цей статус
автоматично буде втрачено після виїзду тимчасово переміщеної особи з території
Республіки Польща довше, ніж на 30 днів, але в межах Шенгенської зони, його можна буде відновити. Статус UKR також може бути відновлений якщо людина повернеться до Польщі після виїзду в Україну довше, ніж на 30 днів. Причина повернення має бути обґрунтована - це активні бойові дії за місцем проживання
особи.
- Зміни також запроваджують низку комплексних рішень, які мають за мету
створення більш гнучких умов на ринку праці для українців, збільшення можливостей для їх запису на курси польської мови, а також створення нових дитячих центрів для дітей з України та додаткових місць в дитячих садках.
- Внесено зміни до положення, коли безпосередній в’їзд на територію Польщі з території України більше не є необхідною умовою для того, щоб на громадянина України поширювалась дія зазначеного вище Закону. З 1 липня 2022 р. в’їзд до Польщі може відбуватись і через внутрішні кордони ЄС.
-Керівник прикордонної служби Польщі визначається як головна особа, а прикордонна служба як головний компетентний орган, що має виконувати функцію контактного центру з метою обміну інформацією про осіб, які користуються тимчасовим захистом, з відповідними органами інших держав, членів ЄС. Також, польські прикордонники контролюватимуть каталог суб’єктів, які мають доступ до реєстру громадян України, яким надано номер PESEL.
- Відповідно до нових правил розширено повноваження Урядового агентства стратегічних резервів щодо дарування, зберігання, доставки та вивезення на територію України виробів медичного призначення (йдеться про медзасоби, а не лікарські препарати).
- Зазнала зміни норма, відповідно до якої вимушеним переселенцям виплачувалася грошова допомога у розмірі 40 злотих на проживання та харчування. Введено правило, відповідно до якого заява на отримання грошової
допомоги подається лише на один місяць і має бути подана на наступний день після того, як закінчився термін, на який поширювалася попередня заява. Невчасно подані заяви братися до розгляду не будуть.
- Крім цього, нововведення вносять зміни до технічних і будівельних умов
будинків, які використовуються для колективного проживання громадян України. Внесені зміни спрощують процедури, пов’язані з реконструкцією та зміною цільового призначення будівель або їх частин, що перебувають у комунальній власності.
Закон набуває чинності наступного дня після дати оприлюднення за рядом винятків.

Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». 
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info

 

 

ВОЗНИК ВОПРОС?
ВОСПОЛЬЗУЙТЕСЬ ФОРМОЙ ОБРАТНОЙ СВЯЗИ ИЛИ ОТПРАВЬТЕ ЗАПРОС! МЫ С РАДОСТЬЮ ОТВЕТИМ НА ВСЕ ВАШИ ВОПРОСЫ!