Новини

06 Лютого, 2020
УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ В ПОЛЬЩІ
УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ В ПОЛЬЩІ

А чи знаєте ви, що у Польщі серед іноземних бізнесменів найбільшу частку складають громадяни України? Такі дані повідомляють аналітики, орієнтуючись на офіційну статистику Управління соціального страхування в Польщі (ZUS).

Якщо кілька років тому власну справу в Польщі відкривали здебільшого громадяни країн Євросоюзу, то зараз серед іноземців-власників фірм стає все більше українців.

І в 2019 році кількість новостворених фірм у Польщі іноземцями побила черговий рекорд, зокрема завдяки підприємливим українцям. З 19 тисяч нерезидентів-підприємців українців майже 5 тисяч - це кожен четвертий власник бізнесу. Найбільше українці відкривають бізнес у сфері послуг, виробництва та будівництва.

Стабільна економіка Польщі, чітке та прозоре законодавство, територіальна близькість, невеликий мовний бар’єр та схожість культур – все це сприяє тому, що багато українців залишаються в Польщі на постійне проживання та отримують Карту Побуту (посвідка проживання). На рішення про постійне поселення у Польщі впливають зокрема пільги, пов’язані з доступом до ринку нерухомості, якісна та недорога освіта та розвинена система соціальної допомоги іноземцям.

За офіційною інформацією Відділу у справах іноземців Польщі (URZAD DO SPRAW CUDZOZIEMCOW) на початок 2020 року майже 423 000 осіб мають дійсні посвідки на проживання, і серед них найбільшу групу складають українці – аж 214,7 тисяч осіб. Слідом за українцями обирають Польщу як постійне місце проживання громадяни Білорусії, Грузії, Німеччини, В'єтнаму, Італії, Китаю та Великобританії.

Отримати Карту Побуту (посвідку на проживання) можуть не лише іноземці, які відкрили власну справу чи працюють у Польщі, а й студенти середніх та вищих навчальних закладів.


Отримати вичерпні відповіді та консультації стосовно освіти та проживання в Польщі ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення! Прес-центр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!