Новости

Продолжается зимний набор в польские Университеты. Начало обучения — март 2024 года подробнее >>>
04 Мая, 2023
Чи можна пропускати пари у польських вишах?
Чи можна пропускати пари у польських вишах?
Система освіти в Польщі відрізняється від нашої. Тут навчання більше розраховане на самостійну роботу. Після пар студенти повинні самостійно проходити матеріали для гарного закріплення або освоєння нової інформації. Саме тому в багатьох університетах, окрім суботи та неділі, є ще один вихідний для самоосвіти, і в розкладі буде небагато пар.
У Польщі викладачі ніколи не змушують студентів навчатися. Через це багато іноземних студентів, які звикли до постійного контролю з боку шкільних вчителів і батьків, розслабляються і потім наганяють втрачені знання.
Домашні завдання тут теж задають дуже рідко, зате на іспитах з вас запитають як треба.
Однак, багато викладачів вимагають відвідування. Якщо пропущено більше занять, аніж належить, то студентів можуть не допустити до сесії або знизити оцінку на іспиті на кілька балів.
Але якщо у вас буде хороша відвідуваність, ви вчасно достроково здаватимете проєкти, презентації та будете активними на заняттях - викладач може звільнити вас від складання іспиту або заліку, попередньо виставивши оцінку.
Як правило, заняття розділені на дві частини: лекції (теорія) та семінари (практичні заняття). Оскільки на лекціях присутня велика кількість людей, то відвідуваність перевіряють рідко, але на практичних заняттях ваша присутність є обов'язковою.
Якщо з якоїсь причини ви не змогли прийти на заняття, потрібно враховувати, що допускається всього 2-3 пропуски за семестр без наслідків.Наступні пропуски доведеться відпрацьовувати, це можуть бути якісь додаткові завдання, ессе чи презентації.
Для того, щоб студента допустили до сесії, у нього має бути регулярна відвідуваність та закриття всіх боргів. Якщо ви не змогли скласти іспит у визначений термін, то існує одна безкоштовна перездача, а всі наступні вже платні. Також доведеться платити "варунек", який коштує як цілий семестр цього предмета.
Тому навчання має бути на першому місці. А здасте ви сесію чи ні, це вже залежатиме від вас самих і від ваших докладених зусиль.

Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль».
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info
ВОЗНИК ВОПРОС?
ВОСПОЛЬЗУЙТЕСЬ ФОРМОЙ ОБРАТНОЙ СВЯЗИ ИЛИ ОТПРАВЬТЕ ЗАПРОС! МЫ С РАДОСТЬЮ ОТВЕТИМ НА ВСЕ ВАШИ ВОПРОСЫ!