Новини

21 Грудня, 2018
Як поєднують роботу і навчання українські студенти в Польщі?
Як поєднують роботу і навчання українські студенти в Польщі?

У всьому світі спостерігається тенденція до того, що молоді люди, навчаючись в університетах, працевлаштовуються на роботу, починають свою кар’єру. Особливо це явище поширене в Європі, зокрема в Польщі, де двоє з трьох студентів підробляють у вільний від навчання час. Поміркуємо, чи не шкодить такий підробіток навчанню та як працевлаштуватися легально в Польщі студентам.

Робота та навчання в польських вузах

Навчання в Польщі для українців з кожним днем стає більш привабливим, з огляду на його якість та доступність. Проте майже кожен український студент вже після першого курсу починає шукати підробіток, як джерело додаткового доходу, а іноді й заробітку на навчання та проживання. Такий підхід позитивно позначається на розвитку молодої особистості, дисциплінує, розвиває відповідальне відношення до грошей. До того ж це дає можливість отримати нові контакти, завести корисні знайомства на майбутнє.

Проте важливо, щоб робота не заважала навчанню, проводилась у вільний від занять час. Можна домовитися з роботодавцем і працювати у другу зміну, позмінно або під час канікул. Так, деякі студенти встигають за канікули заробити на навчання на наступний рік.

Чи можлива легальна робота для студентів?

Польща має багато пропозицій на ринку праці для студентів, тому легальна робота тут знайдеться для кожного, було б бажання. Через те, що працівника-студента роботодавець не повинен страхувати та платити за нього податок у соціальний фонд, молоді люди охоче приймаються до праці. Адже економія для роботодавця значна.

Легально працевлаштуватися в Польщістуденти можуть на підставі наступних договорів:

  • umowy zlecenia – договір доручення, має вказані для реалізації завдання і певний термін, передбачає гнучкі умови праці, тому ідеально підходить молоді;
  • umowy o świadczenie usług – договір про надання послуг, до нього застосовується закон про мінімальний погодинний заробіток;
  • umowy o dzieło – договір підряду на виконання певного завдання, зазвичай одного, протягом певного проміжку часу;
  • umowy o pracę - трудовий договір, що надає більшу кількість гарантій, захищає інтереси робітника.

Під час прийому на роботу від студента можуть вимагати підтвердження наявності візи, Карти поляка чи Карти побиту, а також довідки з вузу, яка засвідчує, що молода людина дійсно вчиться в даний момент.

Скільки може заробити український студент в Польщі?

Мінімальна заробітна платня в Польщі на 2018 рік становить 2100 злотих за місяць. З огляду на те, що більшість студентів працює неповний день, найчастіше вони отримують погодинну ставку – мінімум 13 злотих за годину.

Таким чином, працюючи лише по 4 години на день, 5 днів на тиждень, студент на руки отримає понад 1100 злотих, не відриваючись від навчання, та маючи на відпочинок достатньо вільного часу. Непоганий підробіток на власні студентські потреби. Проте й це не головне, адже працюючи та заробляючи власні кошти, молоді люди розвиваються, стають більш відповідальними та організованими.

Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації, стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!

Прес-центр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!