- повну загальну середню освіту;
- диплом бакалавра;
- диплом спеціаліста;
- диплом інженера;
- диплом магістра;
- студенти українських ВНЗ, які бажають перевестись до вузів Польщі.
З огляду на велику популярність та навчання в Польщі, а також на все більшу кількість вступників щороку, «ОсвітаПоль» надає можливість для учасників Програми подання заявки на вступ до обраного польського університету вже з першого вересня попереднього року. Завдяки цьому абітурієнт може бути впевненим, що для нього буде «заброньоване» місце в навчальному закладі та на факультеті, що його цікавить, а також матиме більше часу для належного приготування до процедури вступу.
Чому варто подавати документи заздалегідь
Під час вступної кампанії 2024 року деякі університети вичерпали ліміт місць для іноземців на найбільш популярні спеціальності ще в квітні. Почерговість подання документів також має неабияке значення при виборі місця проживання на час навчання. Якщо ви серйозно налаштовані здобувати освіту в Польщі, то не варто зволікати з рішенням, оскільки щодня сотні іноземців подають заявки на вступ до польських університетів.
А) ЧАСТКОВИЙ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ
Якщо ви ще навчаєтесь у випускному класі або в українському вузі та досі не отримали оригінали освітніх документів, у такому випадку для попередньої заявки на вступ до обраного польського університету вам потрібні:
- копія українського паспорта абітурієнта, приписка та ідентифікаційний код (копія закордонного паспорта, якщо є);
- копія свідоцтва про народження абітурієнта;
- копія українського паспорта та ідентифікаційного коду одного з батьків (для неповнолітніх);
- 8 кольорових фотокарток (3.5×4.5 см, обличчя не закрите волоссям);
Б) ПОВНИЙ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ
- атестат та додаток до атестата про закінчення повної загальної середньої освіти;
- для вступу на магістерські факультети на базі бакалавра / спеціаліста / магістра подаються: атестат та додаток, диплом та додаток;
- медична довідка форма 086-О (стандартний медогляд, передбачений для вступу до ВНЗ), термін видачі не більше 3-х місяців до дня подання;
- 8 кольорових фотокарток (3.5×4.5см., обличчя не закрите волоссям);
- ксерокопії ідентифікаційного коду, основних сторінок українського та першої сторінки закордонного паспортів (якщо наразі закордонного паспорта нема, можна подати без нього);
- неповнолітні абітурієнти мають надати копію свідоцтва про народження та копії основних сторінок українських паспортів, ідентифікаційних кодів обох батьків.
Увага! У випадку деяких університетів та спеціальностей можливі додаткові вимоги щодо надання документів.
Подача документів в офісі «ОсвітаПоль»
- Крок перший. Слід визначити термін подачі документів, зателефонувавши за номером: (097) 747 64 02, (050) 437 28 03;
- Крок другий. У визначений термін прибути до офісу «ОсвітаПоль» з пакетом документів, укласти договір про участь у Програмі та сплатити першу частину послуг Програми.
Подача документів «онлайн» без приїзду до офісу
Для Вашої зручності «ОсвітаПоль» створила можливість вступу до польського університету без втрати часу, коштів та сил на переїзди. Достатньо зареєструватись на сайті «ОсвітаПоль» та завантажити копії відповідних документів. Подати документи на вступ «онлайн» просто, зручно та надійно!
Прямо на сайті
Після прийняття документів «ОсвітаПоль» розпочинає процес, пов'язаний зі вступом абітурієнта до вищого навчального закладу Польщі.
У процесі вступу до більшості приватних університетів володіння польською мовою не вимагається. Вступних іспитів немає, результати ЗНО не враховуються. Оцінюються лише освітні документи: атестат, диплом, а в процесі переведення – навчальна картка студента.
У випадку деяких університетів та спеціалізацій можливі додаткові вимагання під час вступу (профільні тести, іспити, мовні сертифікати, презентація проектів тощо). У даних випадках «ОсвітаПоль» про це Вас поінформує. Протягом кількох тижнів з дня подання повного пакету вступних документів абітурієнт отримує офіційний «Документ – Рішення» про прийняття його до обраного польського університету, на основі якого відкривається студентська віза.
Виїзд до Польщі відбувається перед початком навчального року. Організаційними питаннями, пов'язаними з виїздом, займається «ОсвітаПоль». Поїздка відбувається в супроводі представників Програми та (за бажанням) батьків та родичів студентів.
У день приїзду до Польщі відбувається поселення студентів у студентських містечках. Після поселення проводиться ознайомча програма, що включає візит до супермаркету, пункту обміну валют, екскурсію по місту тощо. Наступного дня відбуваються заходи, на яких студенти знайомляться з представниками «ОсвітаПоль» та обговорюються усі важливі питання, що стосуються навчання та проживання в Польщі.
Студенти в супроводі опікунів «ОсвітаПоль» ознайомлюються з маршрутами доїзду з місця проживання до університету, правилами проїзду в громадському транспорті, ознайомлюються з університетами, викладацькими аудиторіями, залами тощо. Студенти знайомляться з програмою занять, також здійснюються усі формальності, пов'язані з отриманням студентських документів: студентського квитка, індексу, карти тощо.
Програма «ОсвітаПоль» створила для її учасників можливість вивчення польської мови на високому, якісному рівні, що має на меті за короткий термін підготувати абітурієнта до початку навчального процесу, а також допомогти адаптуватися в новій державі, щоб почувати себе впевненіше та зручніше в новому середовищі.
Для занять з вами в Польщі ми запросили виключно високо кваліфікованих польських філологів з великим викладацьким досвідом, щоб гарантувати високий рівень, якість та ефективність навчання. У свою чергу ми також доклали чимало зусиль, аби вартість мовних курсів була максимально низькою.
Заняття розпочинаються за 2 тижні (орієнтовно) до початку навчального року.
Курси проходять у Суспільній Академії Наук у Варшаві
- Термін курсу: 09 ˗ 21 вересня 2024 року;
Заняття відбуваються: понеділок ˗ субота;
Тривалість занять на день ˗ 5 години;
Загальна кількість годин ˗ 60;
Вартість курсу (без урахування проживання) ˗ 195 євро (розрахунок здійснюється в гривнях по курсу продажу євро на дату здійснення платежу встановлений ПАТ КБ «ПриватБанк»).
Термін завершення реєстрації на курси ˗ 30 серпня.
Курси проводяться на трьох рівнях:
- Середній рівень А2 ˗ Заняття ведуться польськими викладачами-філологами, що володіють українською або російською мовами;
- Вище середнього В1 ˗ Заняття ведуться виключно польською мовою;
- Високий В2-С1 ˗ заняття ведуться виключно польською мовою із натиском на вдосконалення мовних навиків;
Кількість осіб в одній групі ˗ в межах 12-ти.
Вступ до Польщі на навчання для українців: які потрібні документи та коли їх подавати?
Сучасна українська молодь все частіше прагне гармонійно влитися у життя Європи, тому ставить собі за мету отримати диплом європейського зразка. Найкращим вибором країни для отримання освіти є Польща. Адже вона сусідить з Україною, а її мова належить до слов’янської групи, тому інтуїтивно багато в чому зрозуміла. Вивчити мову, аби надалі вступити у навчальний заклад, де викладають польською, можна за кілька місяців.
Польсько-українська програма “ОсвітаПоль” пропонує комплексне розв'язання будь-яких питань, що є актуальними для українських абітурієнтів, готових вступити до вищого навчального закладу. Ми допомагаємо організувати весь процес, включно з проживанням майбутніх студентів. Стати учасником програми від офіційного представника кращих польських ВНЗ може той, хто отримав диплом про середню освіту, спеціалісти, бакалаври, інженери та магістри. Цими ж пропозиціями можуть скористатись українські студенти, які планують перевестись у польський ВНЗ для продовження навчання.
8 причин приїхати вчитись до Польщі
- Загальновизнаний у всій Європі диплом.
- Демократична вартість навчання. Також є можливість безоплатного навчання (для жителів України є шанс вступити на бюджет).
- Дозвіл на підробіток для студентів.
- Полегшені умови для отримання студентської візи.
- Легальне працевлаштування в країні після отримання диплому польського ВНЗ.
- Пільгові умови для українців, що мають доведене польське походження.
- Стипендії для студентів.
- Отримання права на постійне місце проживання, а згодом за бажанням – громадянства країни.
Диплом польського ВНЗ відкриває широкі можливості у створенні гідних умов для комфортного життя у розвиненій європейській країні.
Вступна кампанія у Польщі: терміни підготовки й подача документів
Щороку збільшується кількість українських абітурієнтів, які хочуть вступити до польського університету. Оскільки попит надзвичайно великий, розумно і доцільно заздалегідь подати заявку і своєчасно підготувати пакет необхідних документів. “ОсвітаПоль” рекомендує учасникам Програми надсилати заявку в обраний у Польщі ВНЗ – з 1 вересня того року, який передує року вступу. Так ви будете впевнені, що місце на факультеті, який вас цікавить, буде заброньоване, і вистачить часу для належної підготовки.
Крім популярності навчання за кордоном, є також інші причини, чому варто подавати документи заздалегідь:
- досвід тогорічної вступної кампанії продемонстрував, що багато польських університетів уже у квітні закрили ліміт місць для іноземців на факультети медичного, економічного, технічного спрямування (ця сфера має найбільший попит серед українців);
- при визначенні місця проживання для студентів, що приїхали для здобуття освіти у Польщі, має значення черговість подачі заявки та документів.
Якщо ви серйозно налаштовані вступити до польського університету й отримати освіту європейського рівня, не затягуйте момент прийняття рішення. Адже майбутні студенти матимуть багато справ, які потребують часу і сил. Підготовка до переїзду, збір речей – потрібно все детально спланувати та організувати. Конкуренція надзвичайно висока і багато іноземців щодня відправляють заявки на навчання у ВНЗ в Польщі. Не знехтуйте своїм шансом!
Документи для вступу до польського ВНЗ
Польща є однією з небагатьох європейських країн, де українським абітурієнтам не треба проходити додаткові підготовчі програми. Кожен може вступити одразу після закінчення школи. У державних ВНЗ потрібно буде скласти вступний іспит, а також довести, що ви володієте польською або англійською мовою на високому рівні. Тим, хто збирається приїхати в Польщу для зарахування в університет, варто ознайомитись зі списком потрібних документів:
- Атестат про отримання повної загальної середньої освіти й додаток до нього. Для зарахування на Магістратуру у польському ВНЗ потрібно пред’явити диплом бакалавра разом з додатком до нього.
- Медична довідка форми № 086/0 (це стандартний медичний огляд, який проходить кожен абітурієнт, що збирається вступати до університету), що має термін не більше 3 місяців з дня видачі.
- Кольорові фотографії розміром 3,5*4,5 см у кількості 8 штук. Фото повинні бути зроблені у лівий напівпрофіль, волосся не має закривати обличчя.
- Ксерокопії всіх основних сторінок паспорта громадянина України (включно з відмітками).
- Ксерокопія ідентифікаційного коду майбутнього студента (або копія ідентифікаційного коду кожного з батьків абітурієнта, якщо він ще не досяг повноліття).
- Ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта.
- Свідоцтво про народження (для майбутніх студентів, які не досягли повноліття).
Готуючи папери для вступу в Польщі, варто пам’ятати, що окремі ВНЗ можуть висувати додаткові умови щодо подачі документів для абітурієнтів.