Новини

14 Листопада, 2019
Студентська віза в Польщу: зміни в польському законодавстві, які необхідно знати
Студентська віза в Польщу: зміни в польському законодавстві, які необхідно знати

Відкриття польської студентської візи являється важливим етапом для кожного абітурієнта та студента, який виїжджає на навчання в Польщу. Проте Вступна кампанія 2019 засвідчила, що це ще й досить складний етап, оскільки у квітні 2019 року вступили в дію зміни до закону про іноземців. Адаптуючись до директив Європейського Парламенту щодо умов перебування громадян країн не членів ЄС, польське законодавство змінило вимоги до іноземців (у тому числі українців), що приїжджають на навчання у заклади вищої освіти, на наукові дослідження, стажування чи волонтерство.

Зміни в польському законодавстві

Звісно, безвізовий режим між Україною та країнами ЄС дозволяє наших громадянам виїхати до Польщі на термін до 90 днів впродовж пів року, маючи закордонний біометричний паспорт. Скористатися ним можуть туристи та слухачі мовник шкіл, особи, що виїжджають на короткотривалу практику, стажування чи курси підвищення кваліфікації. Якщо ж абітурієнт, студент зарахований до польського ВНЗ, технікуму чи ліцею — йому потрібна довгострокова Національна віза.

Саме на етапі відкриття студентських віз цього року виникло безліч запитань. Коли, здавалося, найскладніше вже позаду, адже на руках є довідки про зарахування з польських університетів, нові візові вимоги стали для багатьох випробуванням. На сайті посольства ці вимоги були опубліковані запізно, а консультанти візових центрів плуталися, не надавали чіткої інформації.

Основні зміни в законодавстві спрямовані на виявлення «фіктивних студентів», які, маючи на руках студентську візу, виїжджали до Польщі лише для працевлаштування. Тому нині на всіх бажаючих отримати візу чекає більш ретельна перевірка, що має довести дійсність навчання в Польщі, наявність для цього коштів.

Оновлений перелік необхідних документів

  1. Договір про зарахування на стаціонарне відділення від навчального закладу.
  2. Документ, що підтверджує оплату за навчання.
  3. Довідка про бронювання гуртожитку чи договір оренди квартири зі вказаними термінами, тарифами на проживання.
  4. Документ, що підтверджує наявність коштів, необхідних для покриття витрат на проживання, навчання та зворотну подорож.
  5. Для неповнолітніх окрім документів, що підтверджують наявність коштів, потрібно подати ще й «спонсорського листа» від батьків, який засвідчений нотаріально.

Також Консул має повноваження запросити особу на співбесіду для оцінки її знань польської мови. Перевіряється чи достатнім є рівень для навчання у вузі, технікумі чи ліцеї.

Зміни відбулись і в термінах виготовлення студентської візи. Якщо раніш її можна було отримати від 7 до 10 робочих днів, то сьогодні така процедура може тривати до 60 днів.

Співпрацюючи з професіоналами Програми «ОсвітаПоль» та готуючись до навчання в Польщі заздалегідь, можна уникнути проблем з отриманням необхідних документів і відкриттям візи.


Отримати вичерпні відповіді та консультації стосовно освіти в Польщі ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!

Прес-центр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!