Новини

Зимовий набір до польських Університетів розпочато! Початок навчання — березень 2024 детальніше>>>

 

08 Серпня, 2022
Студентська практика – чудовий початок трудової діяльності. Бюро кар’єри у вузах Польщі, їх роль
Студентська практика – чудовий початок трудової діяльності. Бюро кар’єри у вузах Польщі, їх роль

Польські вищі навчальні заклади відрізняються від українських багатьма факторами, у тому числі наявністю у кожному такого структурного підрозділу, як Бюро кар’єри. Ця структура всіляко сприяє працевлаштуванню студентів під час навчання та після його закінчення, допомагає правильно підготуватися до співбесіди, знайти підходящий об’єкт для проходження практики чи стажування.

Бюро кар’єри: особливості діяльності, функції

Основна діяльності бюро кар’єри спрямована на надання студентам безкоштовних послуг, що сприяють їх вигідному працевлаштуванню. Кожний вуз має свою мережу працедавців, до якої зазвичай входять профільні компанії та фірми, банки, навіть державні установи. Бюро отримує вакансії й підшукує відповідні кандидатури серед студентів, що раніше виявили бажання працювати.

Але щоб працевлаштування було успішним, бюро кар’єри також вчить студентів правильно себе подати перед працедавцем. Вони розказують як правильно написати резюме, дають корисні поради щодо проходження співбесіди з роботодавцями тощо. З цією метою для студентства проводяться різні тренінги та семінари, молодь залучають до участі в різноманітних івентах, виставках, презентаціях.

Для випускників університетів бюро кар’єри пропонує не лише свіжі вакансії, а також кращі варіанти для проходження практики та стажування. Так, наприклад, студенти Міжнародного університету логістики і транспорту, що знаходиться у Вроцлаві, мають можливість ще під час навчання проходити практику в кращих логістичних організаціях, таких як Cruzar, Fleet Partners, Leoni, Kabel Polska. Таким чином молодь має можливість знайомитися з особливостями професії, вивчаючи в деталях галузь логістики та весь процес доставки товарів та послуг (від транспорту до бухгалтерського обліку).

Студенти ж Академії готельно-ресторанного бізнесу, що в Познані, вже після першого семестру проходять місячну практику в Польщі, а далі мають можливість її продовжити в організаціях Англії чи Ірландії. Саме цей навчальний заклад Польщі вже багато років співпрацює з відомими готелями та ресторанами Великобританії, Ірландії, Данії, Франції, Греції, Іспанії, США, Кіпру. Бюро кар’єри вузу сприяє пошуку бажаного місця стажування, організовує поїздку та моніторить успішність її проходження.

Важливість проходження студентської практики, її роль у подальшій побудові кар’єри

Проходячи навчання в Польщі у ВНЗ, рекомендуємо відповідально віднестися до студентської практики, прискіпливо обирати підприємство чи організацію для її проходження. Адже в Польщі кожна компанія, підприємство, громадська організація чи державна установа радо приймають студентів на практику. Про це знає більшість, але прикро, що не всі користуються таким шансом.

Безоплатність практики та відсутність кар’єрного зросту стають причиною того, що студенти не бажають практикуватися у солідних компаніях, організаціях, а часто влаштовуються абикуди лише «для галочки». Проте така відмова даремна і недалекоглядна.

Студентська практика дуже знадобиться молодому фахівцю у пошуках роботи, під час проходження співбесіди. Роботодавці завжди беруть до уваги не лише диплом та спеціальність, а й активність студента на час навчання. Вагомим плюсом вам стане саме така безоплатна практика, яка була за спеціальністю. Цінується заангажованість у певному напрямку, а вже потім навички, дипломи. Практика для студентів другого й третього курсів є обов’язковою у більшості вузів, тому нею роботодавця не здивувати. А от додаткова практика у профільному напрямку стануть аргументом на вашу користь.

Після закінчення навчального закладу конкуренція між випускниками досить велика. Кращі місця займають найспритніші, які вирізнялися далекоглядністю, продуманістю, активністю вже під час навчання. Адже кожен роботодавець мріє про фахівців, які мають жагу працювати, генерувати й втілювати нові ідеї. Отож, ще під час навчання в Польщі доречно приділяти увагу розвитку в напрямку обраної спеціальності, налагодженні корисних контактів та здобуттю професійного досвіду.


Отримати вичерпні відповіді та консультації стосовно освіти в Польщі ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!

Прес-центр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!