Новини

29 Серпня, 2023
ЩО ТАКЕ МАТУРА ТА ЯК ЇЇ ЗДАЮТЬ?
ЩО ТАКЕ МАТУРА ТА ЯК ЇЇ ЗДАЮТЬ?
ЩО ТАКЕ МАТУРА ТА ЯК ЇЇ ЗДАЮТЬ?
 
Абітурієнти в Польщі вступають до вищих навчальних закладів на підставі іспитів, які називаються "MATURA" або "Egzamin Maturalny", іншими словами - АТЕСТАТ ЗРІЛОСТІ. Учні випускних класів польських технікумів та ліцеїв здають одразу кілька предметів, за результатами яких вступають до університету.
 
Обов'язковими предметами для здачі є польська, іноземна та математика. Окрім цих предметів, учень повинен вибрати ще один предмет. Можна скласти до 5 додаткових предметів.
 
Сама матура проходить у двох варіантах: письмовий іспит (учні отримують тести і повинні вибрати правильні варіанти відповіді або дати відповідь на відкриті питання) і усний (учні тягнуть квитки, розповідають теми та відповідають на запитання).
 
Крім предметів матури, існують ще й рівні – базовий та розширений. Розширений рівень використовують, якщо цього вимагає університет. Період проведення іспитів – з травня до липня. Є основна сесія та додаткова. Учні, які планують здавати матуру, щоб зареєструватись, мають подати заяву директору свого навчального закладу. Зазвичай іспити відбуваються у навчальному закладі, який закінчує випускник.
 
Предмет вважається зданим, якщо 30% відповідей є вірними. Проте вищі навчальні заклади можуть встановлювати свої мінімальні пороги вступу.
 
Якщо не здали Матуру з першого разу чи бажаєте покращити результат, можна повторити спробу на додатковій сесії чи наступного року. Кількість спроб не обмежена, але, починаючи з третьої, вони стають платними.
 
За предмети нараховуються певні бали, які й будуть використовуватися як вступні до вузів. Але кожен вищий навчальний заклад може висувати свої вимоги щодо вступу та призначати внутрішні вступні тести, співбесіди чи іспити.
 
Все це стосується й українців, які навчаються в польському технікумі чи ліцеї Якщо в майбутньому, ви плануєте вступати до польського вишу, готуйтесь до матури заздалегідь!


Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль».
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info
З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!