Новини

Не знаєте польської? Вступайте та розпочинайте навчання українською мовою у польському ВИШІ або на річних курсах в Польщі  детальніше >>>

01 Вересня, 2023
ЩО ТАКЕ ECTS?
ЩО ТАКЕ ECTS?
ЩО ТАКЕ ECTS?
 
Найчастіше на сайтах європейських університетів можна зустріти абревіатуру ECTS. Що це означає і як це може бути вам корисно?
ECTS – це European Credit Transfer and Accumulation System, так звана “Європейська система перекладу залікових одиниць”, яка є універсальною системою вимірювання навчального навантаження студента під час освоєння освітньої програми чи окремого курсу.
Ця система дозволяє оцінювати рівень освоєння дисциплін та отримані кваліфікації за єдиною загальною шкалою, попри відмінності в освітніх стандартах у різних країнах Європи чи країнах, які співпрацюють із європейськими вишами у рамках міждержавних угод.
ECTS складається із двох головних компонентів:
 
Системи кредитів
Кредит — це умовна одиниця, в якій вимірюється обсяг навчального навантаження на перших двох щаблях вищої освіти, тобто бакалаврату та магістратури. За кожен прослуханий модуль чи виконану письмову роботу студенту нараховуються кредитні одиниці. Один кредит прирівнюється до 25-30 академічних годин. Зазвичай у Європі стандартний навчальний рік відповідає 60 кредитам, що становить близько 1600-1800 навчальних годин. У семестр студент має набрати щонайменше 30 кредитів.
Статистична шкала оцінок
Оскільки практично в кожній європейській країні існує власна система оцінок, додатково створена єдина рейтингова система. Вона дозволяє порівнювати між собою оцінки, отримані у вишах різних країн Європи. Європейська статистична шкала оцінок показує успішність студента порівняно з іншими студентами групи. До виставлення фінальної оцінки результати успішності студентів поділяються на дві категорії: здав та не здав. Студенти, які отримали прохідний бал з предмета, курсу або письмової роботи, розподіляються в рейтингу таким чином:
А - найкращі 10%
В - наступні 25%
С - наступні 30%
D - наступні 25%
Е - наступні 10%
F - ті, хто не здали та вони не отримують кредитів
Проте, якщо той самий студент, демонструючи однаковий рівень підготовки, може отримати різну фінальну оцінку залежно від рівня академічної підготовленості студентів у всій групі.
Ця система зручна при визнанні дипломів, при перекладі з одного вишу до іншого, для програм обміну, коли прослухані курси у виші однієї європейської країни, можуть бути зараховані до вишу іншої. А також дозволяє закінчувати бакалаврат або магістратуру в різних вузах та країнах.


Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації, стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info
З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!