Новини

10 Січня, 2020
Поради старшокласникам, як обрати майбутню професію, або хто найчастіше заважає прийняти рішення.
Поради старшокласникам, як обрати майбутню професію, або хто найчастіше заважає прийняти рішення.

На плечі випускників по закінченню школи падає важкий тягар, адже потрібно не лише гарно скласти іспити, не осоромитись перед вчителями, батьками й знайомими, а ще й обрати навчальний заклад для подальшого навчання і, головне, обрати майбутню професію. Саме так, на даному етапі життя це, мабуть, найскладніша й найважливіша задача, яка в певній мірі вирішує подальшу долю особистості.

Чи легко прийняти правильне рішення? Певно, що ні! Особливо, коли звідусіль чуєш поради родичів і знайомих, дивишся новини й фільми, а не прислухаєшся до себе, своїх професійних вподобань, творчих нахилів. Ми зібрали топ порад, які часто водночас допомагають і заважають прийняти правильне рішення.

Хто допомагає й заважає обрати професію

1. Поради батьків, бабусь, дідусів і родичів.
Звісно, всі вони бажають лише найліпшого, знають життя набагато краще за молоду особистість, несуть відповідальність за таке важливе рішення. Так, все це правильно, але ж все ж таки це ваше майбутнє, тому вам вирішувати, яким воно буде, й остаточне рішення має бути саме за вами.

2. Поради друзів, знайомих.
Друзі в підлітковому віці іноді важливіші за родичів, а їх думка – дуже «компетентна» й «фахова», не зважаючи на той же юний вік, що й у вас. Тому варто приймати рішення самостійно, без чужих нав’язувань, з користю лише для себе.

3. Мода на професії.
Популярність тих чи інших професій іноді негативно впливає на рішення особистості, що сліпо довіряє їй, вступає туди, куди й всі. Проте час від часу мода на професії змінюється, суспільство не потребує стільки фахівців однієї галузі, тому вони залишаються незатребуваними. Керуйтеся власними вподобаннями та зважайте на перспективу даної спеціальності.

4. Поради вчителів.
Звісно професійний педагог, який знає вас багато років, може бачити професійні нахили, здібності, тому його думка варта уваги. Проте все ж, остаточне рішення лише за вами, оскільки це ваше майбутнє.

5. Особисті уявлення про майбутнє, його забезпеченість.
Щоб бажана професія могла забезпечити відповідний рівень життя, до її вибору слід віднестися відповідально. Варто проаналізувати затребуваність професії, середній рівень доходів, розпитати друзів, знайомих і знайомих знайомих якомога більше про бажану професію та її особливості.

6. Вимоги суспільства, прагнення визнання.
Звісно, кожна особистість прагне визнання, це закладено в нас генетично. Проте чи кожен стане відомим співаком, письменником чи політиком?! У кожній сфері, кожній професії можна домогтися визнання від керівництва, колег і клієнтів, якщо виконувати свою роботу з натхненням, бути «на своєму місці».

7. Інформованість.
Гарна інформованість не дозволить «наламати дров». У кіно чи новинах професія може виглядати дуже спокусливо, проте дізнайтеся ґрунтовно, як все насправді. Можна спробувати влаштуватися на роботу асистентом чи стажером аби мати змогу спостерігати за тим, що відбувається насправді, коли людина працює у цій галузі, на тій чи іншій посаді.

То ж на що звернути увагу в першу чергу? Звісно, на свої здібності. Так, саме на власні творчі нахили, здібності до наук, професійні вподобання варто найбільше звернути увагу. При цьому враховуйте не лише успіхи в навчанні з певних дисциплін, а й досягнення в інших позакласних видах діяльності. Доцільно буде звернутися за допомогою до професіоналів, пройти психологічне чи профорієнтаційне тестування, запитати поради досвідченого педагога.

Польсько-українська програма «ОсвітаПоль» надає комплексну допомогу зі вступу на навчання в Польщі, сприяє правильному вибору навчального закладу та майбутньої професії. Консультанти Програми за допомогою психологічних тестів проведуть професійну діагностику абітурієнта, допоможуть визначити нахили й здібності, підібрати спеціальність, відповідно до побажань. Звертайтесь до найближчих офісів «ОсвітаПоль»!


Отримати вичерпні відповіді та консультації стосовно освіти в Польщі ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!

Прес-центр ОсвітаПоль
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!