Новини

03 Квітня, 2021
Як святкують Великдень в Польщі
Як святкують Великдень в Польщі

 

Великдень - найважливіший день календаря для всіх християн.

Зі світлим днем Великодня пов'язано безліч традицій, які поляки дотримуються і передають з покоління в покоління, а саме свято проходить барвисто й урочисто.

Перед Великоднем зазвичай дотримуються сорокаденного посту.  Останні сім днів до свята відіграють особливу роль.  В цей час люди згадують про страждання Христа, його смерть і воскресіння.

Перший день Великого тижня називається Пальмовою неділею, віряни відправляються в церкви та костели й беруть з собою гілочки верби та квіти.

Недільний ранок свята традиційно починається з походу в костел на пасхальну службу, де відбувається урочисте богослужіння.

Великдень - це сімейне, затишний свято, тому після служби зазвичай всі збираються за столом на великодній сніданок.  Вся їжа, яка знаходиться на столі повинна бути заздалегідь освяченою.  Зазвичай, стіл накривають дуже пишний: шинка, журек, крашанки, сир та багато інших страв, які різняться в залежності від регіону Польщі.  Головною стравою є "бабка" - це аналог паски.  Завдяки особливому способу приготування, бабка може зберігати пишність і м'якість тривалий термін.

Також неодмінно на Великдень є "мазурек". Це солодкий корж, покритий глазур'ю і прикрашений горіхами та родзинками.  У кожному великодньому кошику обов'язково присутнє  печиво у вигляді ягняти.

Після завершення пасхального сніданку всі відправляються на кладовище, щоб пом'янути померлих і принести їм святкову їжу.

Другий день Великодня зазвичай відзначається вельми цікавою традицією Smigus-Dyngus, який полягає в обливанні один одного водою.  У цей день можна обливати навіть перехожих на вулиці.

Великдень в Польщі - це велике і, одночасно, дуже затишне свято.  Це не просто вихідні, це час, який, повністю присвячується рідним і близьким.


Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль».

Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!