Новини

14 Червня, 2021
Перепис населення в Польщі: студентів стосується теж!
Перепис населення в Польщі: студентів стосується теж!

У Польщі триває перепис населення (Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021). Українці, які перебувають в РП, в тому числі студенти, зобов’язані надати свої дані. У 2021 році, на відміну від попередніх років, вся процедура спрощена і відбувається повністю online. Вона потребує від респондента більшої самостійності, але вкладається в кілька простих кроків.


Крок 1. Реєстрація та активація.
Ідемо на сайт www.spis.gov.pl.  Сторінка пропонує перейти до додатка, де пропонується безпосередньо анкета:

https://nsp2021.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations.

Можна вибрати мову інтерфейсу, у тому числі українську або російську. На цьому етапі необхідно створити свій профіль в системі, щоби отримати доступ до заповнення анкети. У якості даних для створення профілю можна подати так званий довірений профіль (Profil Zaufany), дані онлайн-банкінгу (для клієнтів Pekao i PKO Bank Polski), PESEL або, якщо іноземець не має жодної з перерахованих можливостей, електронну адресу. Якщо подаємо PESEL, то система запросить пароль – вказуємо, як варіант, дівоче прізвище матері. Якщо подаємо електронну адресу, то придумуємо будь-який пароль, а на почту отримуємо лист з посиланнями для активації нашого профілю.


Крок 2. Заповнюємо необхідні персональні дані.
Якщо іноземець активував профіль за допомогою електронної адреси, тобто не має PESEL, то система запропонує йому вказати прізвище, ім’я, стать, дату народження – вносимо інформацію до відповідних рядків анкети. Тим, хто залогувався до системи за допомогою довіреного профілю, онлайн-банкінгу або PESEL, система покаже готові дані, з можливістю їх редагування. За неповнолітніх даних вписують їх батьки або опікуни.


Крок 3. Вказуємо адресу проживання.
Необхідно вказати, де Ви перебували 31 березня 2021 року о 24:00. Подальші дії залежать від того, чи відповідь «в Польщі», чи «за кордоном». В першому випадку просто вписуємо адресу перебування на той час в РП. Якщо перебували за кордоном, то вказуємо країну, вибираючи з випадаючого списку, вказуємо рік виїзду (і місяць, якщо виїжджали у 2020 році), а також де жили в Польщі перед виїздом (відсутність з приводу відпустки, лікування тощо не рахується).
Також необхідно вказати, чи адреса в Польщі тимчасова, чи постійна. Наступне питання – про постійне місце перебування – стосується тих, хто відповів, що адреса перебування була тимчасова. Іноземці – тобто студенти теж – можуть вибрати відповідь «за кордоном», повідомляють, що перебували в Польщі, вказують свою адресу перебування в Польщі (опція «за іншою адресою»). Є окремий розділ про перебування за кордоном на 31 березня 2021 року, що стосується інформації про третіх осіб, які були зареєстровані за польською адресою, але, фактично, перебували за кордоном. Необхідно звернути увагу, що не йдеться безпосередньо про того, хто заповнює анкету, скоріше, про інших осіб, які були зареєстровані в даному помешканні. Можна вибрати відповідь «нічого про це не знаю».


Крок 4. Особисті дані.
Необхідно заповнити дані на всіх осіб, які були згадані в усіх попередніх розділах анкети: наприклад, тих, які живуть в місці перебування або які знаходяться за кордоном (якщо були згадані в попередніх питаннях анкети).
Нагадаємо, взяти участь в польському переписі населення можна до кінця вересня 2021 року.


 Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль»
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!