Новини

20 Жовтня, 2021
Місто середньовіччя: Торунь
Місто середньовіччя: Торунь

На польській річці, під назвою Вісла, розташовується середньовічне місто Торунь. Цей величне місто визнане однією з архітектурних перлин Польщі та є всесвітньою культурною спадщиною ЮНЕСКО.

Мандрівники приїжджають в Торунь, щоб побачити старовинні руїни кріпосної стіни, архітектуру в стилі цегляної готики, неймовірно красиві костели та, звичайно, щоб відвідати пам'ятки, присвячені Миколі Копернику.

Центром середньовічного міста є готична Ратуша, в стінах якої раніше засідала рада. Вона знаходиться на Старій ринковій площі. Зараз в Ратуші знаходиться краєзнавчий музей, який вважається найбільшим і найстарішим музеєм в Торуні. У музеї можна побачити велику виставку польських картин, унікальних вітражів і скульптур польських майстрів. На вершині Ратуші знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається приголомшливий вид на все місто. Поруч з ратушею розташований пам'ятник Копернику, а неподалік - університет імені Коперника.

Звичайно ж, Торунь асоціюється з Коперником, тому друге місце після Ратуші, куди відправляються туристи, це будинок Миколи Коперника. На вулиці Святої Анни в одному з будинків і з'явився на світ цей геніальний астроном, який "зрушив Землю і зупинив Сонце". Тепер ця вулиця має його ім'я, а в будинку знаходиться музей. Експозиція розповідає про життя і наукові праці Коперника. Тут знаходяться документи вченого, книги з астрономії та найвідоміший рукопис "Про обертання небесних тіл".

Наступне місце, яке необхідно відвідати - це Музей Пряника. Торунські пряники заслужено вважають найсмачнішим символом Торуня.Їх історія налічує близько 700 років. Раніше в Торуні перетиналися важливі торговельні шляхи, тому кулінари цього міста мали різні екзотичні прянощі: імбир, гвоздику, кардамон, корицю і мускатний горіх. Пекарі спеціально замовляли міським ремісникам унікальні дерев'яні форми для пряників. На найстаріші з них можна поглянути сьогодні в музеї. В "пряничному будинку" відвідувачі зможуть дізнатися про історію торуньского пряника, особливості його виробництва і дивних рецептах.

У числі найбільш незвичайних визначних пам'яток є також в'язниця, поруч з будівлею якої, нібито, чути крики ув'язнених. Ця будівля входить в "трикутник виховання". Це перехрестя, де один навпроти одного розташовані: університет, в'язниця і церква.

На березі Вісли збереглася також "падаюча вежа" (Кшива Вежа). Зараз вежа, висотою в 15 метрів, має нахил в 1.4 метра.

У Польщі дуже багато цікавих і незвичайних місць, які варто побачити. Ми вам про них розповідатимемо, а ви - плануйте вихідні!


Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти та проживання студентів в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль»:
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info

 

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!