Новини

Навчання українською мовою в польських університетах — детальніше>>>

29 Травня, 2017
Українські студенти все частіше купують власне житло в Польщі
Українські студенти все частіше купують власне житло в Польщі

 

Починаючи з 2011 року на польському ринку нерухомості спостерігається тенденція до збільшення кількості українських студентів, бажаючих обзавестися власним житлом в Польщі.

Останнім часом все більше студентів, наших земляків, цікавляться можливістю придбання власної нерухомості в Польщі на період навчання та з метою подальшого проживання в цій країні. Розглянемо детальніше умови придбання житла в Польщі та вигідність цього капіталовкладення.

В Польщі передбачено та дозволено на законодавчому рівні придбання квартир іноземцями без жодних формальних обмежень. Негромадянам Польщі набагато складніше придбати землю, приватний будинок чи комерційну нерухомість. Щоб здійснити таку покупку, потрібно отримати дозвіл від Міністерства внутрішніх справ Польщі. Але для того, щоб купити квартиру в Польщі, українцеві потрібно лише мати закордонний паспорт та діючу візу.

Ціни на нерухомість в Польщі

Ціни на нерухомість в Варшаві дещо схожі з цінами в Києві, проте якість житла, умови та сервіс значно вищі. Так на околиці Варшави вартість квадратного метру у новобудові чи на вторинному ринку (вік будівлі не старше 10 років) починається від 1300 євро. В центрі столиці вартість житла починається з 2000-2500 євро за кв.м. Такі доступні ціни на житло, експерти прогнозують, будуть не довго, поки країна не перейде на офіційну валюту Євросоюзу – євро. Тоді, скоріш за все, відбудеться подорожчання нерухомості в 2-3 рази.

Проте планування та розмір польських квартир дещо відрізняється від українських. Так нормальною однокімнатною квартирою-студією вважається житло розміром 25-30 м²; двокімнатні квартири починаються від 40 м². Купують однокімнатну квартиру в Польщі зазвичай студенти та приватні підприємці з метою подальшої її здачі в оренду. Для проживання сім’ї варто купувати двокімнатну квартиру і більше. 

Купівля квартири в кредит

Якщо підрахувати вартість оренди житла, яку щомісяця повинен сплачувати орендар, то стає очевидним – краще поступово виплачувати за своє, ніж «годувати» когось. Іпотека в Польщі дуже приваблива і лояльна для громадян. Кредит у банку може отримати кожна повнолітня особа, в тому числі студент, який зможе показати свій прибуток у Польщі, достатній для іпотеки. Доходи в Україні не рахуються, студент повинен мати стабільний заробіток на території Польщі.

Ще однією умовою отримання кредиту в Польщі є наявність 10% грошових одиниць від вартості житла. При цьому, цікавим є той факт, що ці 10% не обов’язково потрібно викласти при розрахунку за квартиру, їх можна витратити на ремонт житла, що дуже зручно. Але найбільш цікавий для українців той факт, що процентна ставка на іпотеку в Польщі в середньому - 4,5% річних. Це разюче відрізняється від банківських вимог в Україні, де відсоткова ставка складає 17-22% річних.

Підрахуємо. Щоб купити квартиру за 50 000 євро (хоча є пропозиції значно дешевші), потрібно показати наявність у вас 5 000 євро та підтвердити дохід в Польщі у розмірі 600 євро на місяць (при середній зарплатні в 9000 євро). Кредити бувають короткострокові (2-5 років) і довгострокові (10-30 років). Якщо брати  іпотеку на 30 років на таку суму, то Ваш щомісячний платіж складе 300 євро. Погодьтеся, це підйомна сума, враховуючи заробітки в цій країні.

Як бачимо, квартира в Польщі – це цілком реально для студента старших курсів, який знайде роботу. А вже власна нерухомість – це значний вклад в майбутнє та перспективний крок вперед. До того ж цю квартиру можна здати в оренду, що зможе покрити щомісячний платіж в банку або стати додатковим прибутком.

Фахівці Освітньої Програми «ОсвітаПоль» надають професійні консультації та всіляко сприяють у вирішенні питань, пов’язаних з придбанням житла в Польщі. Налагоджена співпраця з партнерами в юридичній та ріелторській сферах дає можливість нашим клієнтам зекономити на їх послугах, та головне – бути впевненим у законності усіх операцій з житлом.

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!