Новини

Не знаєте польської? Вступайте та розпочинайте навчання українською мовою у польському ВИШІ або на річних курсах в Польщі  детальніше >>>

16 Квітня, 2024
Важливі навички для навчання в іншій країні
Важливі навички для навчання в іншій країні

Важливі навички для навчання в іншій країні
Які навички “самостійного виживання” повинен мати студент, щоб період адаптації за кордоном пройшов максимально легко та успішно?

1. Перший - це завжди бути на зв'язку. Багато хто не усвідомлює, що батьки, сім'я та близькі турбуються про вас. Тому хоча б раз на день телефонуйте або надсилайте повідомлення своїм рідним.

2. Вміння заповнювати форми та читати документи – дуже важлива навичка для самостійного життя. Навчіться дуже уважно, без поспіху читати та заповнювати всі документи. Особливо ті, що підписуєте. Оскільки дорослих поряд не буде, тепер – вся відповідальність тільки на вас!

3. Вміння спілкуватися та листуватися з дорослими людьми. Для цього знайте мінімальні правила ділової етики спілкування, листування і не бійтеся запитувати. Ви самостійно звертатиметеся до деканату, пошти, банку та ін. Вивчіть заздалегідь інформацію, яка вам доступна (наприклад, на сайті вузу або у віртуальному деканаті), сформулюйте правильно запитання. Чемно спілкуйтеся з людьми.

4. Вміння шукати інформацію. Це стосується й навчання в університеті. Ніколи не соромтеся будь-що запитати. Викладачі це дуже цінують і ніхто вас не засудить за питання, яке здається вам дурним. Якщо потрібно дізнатися про якусь інформацію, завжди можна скористатися інтернетом. Підготуйтеся до розв'язання питання, зберіть інформацію з різних джерел.

5. Вміння розпоряджатися своїм часом та коштами. Щоб усе встигати та мати продуктивні дні, потрібно вміти правильно будувати свій розпорядок дня, планувати навчання та залишати вільний час.Можна вести нотатки в телефоні або записувати в блокноті: розклад дня, важливі чи термінові справи, порядок їх виконання тощо. Коли ви почнете планувати час і стежити за вашими витратами – ви зможете зрозуміти, чому вам не вистачає часу чи грошей і як цього уникнути.

6. Вміння влаштувати свій побут. Зробити вчасно покупки, приготувати їжу, прибрати в кімнаті, випрати одяг і т.д. Ці навички тренуйте ще до виїзду на навчання і ваша адаптація пройде набагато легше.

Батьки також повинні усвідомити й звикнути, що їхня дитина вже доросла і самостійна. Але щоб до вас ставилися як до дорослого, ви повинні й поводитися, як дорослий, беручи відповідальність за свої слова та вчинки.


 

Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти проживання в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль».
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info

 


 

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!