Новини

24 Травня, 2018
Навчання в Польщі безкоштовно: легенди і реальність.
Навчання в Польщі безкоштовно: легенди і реальність.

 

Навчання в Польщі приваблює одночасно велику кількість українських абітурієнтів, студентів та безліч мілких, не завжди порядних компаній, які не проти заробити на розкрученій темі. У погоні за клієнтами останні обіцяють іноді нереальні речі.

Так, в мережі ходить багато різної інформації про можливість навчання в Польщі безкоштовно. Розглянемо більш детально це твердження, щоб з’ясувати, міф це чи реальність?

Умови безкоштовного навчання


    1. Безкоштовне навчання в польських вишах можливе для українців, які мають «Карту Поляка». Такі абітурієнти приймаються до навчальних закладів на конкурсній основі на рівних правах разом із громадянами Польщі. В залежності від обраного вишу відсоток впевненості у позитивному результаті може значно відрізнятися, адже залежить він від рейтингу закладу і конкуренції серед абітурієнтів. Іноді він може сягати і 95%. Умови вступу для таких студентів залежать повністю від закладу: це може бути конкурс  атестатів (до уваги беруться оцінки з профільних предметів) чи співбесіда.
    2. Право безоплатно навчатись у Польщі мають також іноземці. Майже усі державні навчальні заклади щорічно набирають талановитих іноземних студентів та пропонують їм безкоштовне навчання. Проте кількість таких місць досить обмежена. Так, для прикладу, Варшавська Політехніка дає на кожен факультет 1 чи 2 місця. У інших вишах картина схожа, загалом на 120 місць виділяється близько 2 безкоштовних. Через таку обмежену кількість конкурс на ці місця шалений, близько 60-70 претендентів. Перемагає найкращий і найрозумніший.
    3. Ректорська стипендія – ще один шанс понизити вартість навчання в польських вишах чи зовсім прибрати оплату за нього, проте саме з нею виникає найбільше непорозуміння. Така стипендія - це не звичайні гроші, які отримає студент, а так називається знижка на вартість навчання в закладі або й повна відміна оплати за навчання. Формат стипендії - досить індивідуальна справа, яка повністю залежить від навчального закладу, наявності у них вільних коштів на даний момент. Отримати таку стипендію можна лише по факту вступу у виш та навчання в ньому не менше одного семестру. Для цього є лише кілька підстав:
  • надзвичайні результати, проявлені в навчанні;
  • складне сімейне становище (соціальна стипендія), яке студент може підтвердити документально;
  • шалені результати в спорті, який цікавить виш.
  1. Гранти та спеціальні стипендіальні програми від державних та інтернаціональних фондів, спеціальних програм від навчальних закладів чи польських міст. Так, існує програма Teraz Wroclaw чи стипендія International Visegrad Fund, стипендіальна програма з обміну студентами Erasmus, яка робить можливим безоплатне навчання на 1 чи 2 семестри, та ін. Щороку Польський Сейм надає для перспективної української молоді гранти на навчання та стажування, втім їх кількість дуже обмежена. Так у 2015 році було надано лише 2 гранти на навчання на ступінь магістра та 3 гранти на стажування в аспірантурі.

Очевидно, що освіта в Польщі для нашої молоді може бути безкоштовною, проте для цього потрібно мати «Карту Поляка» і гарний атестат або непересічні знання та дуже велику вдачу.

Не завадить бути більш пильними з тими посередниками, які Вам гарантовано обіцяють якісну польську освіту безкоштовно. Можливо, це просто маркетинговий крок від непорядних компаній.

 

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!