Новини

28 Квітня, 2016
Як майбутнім студентам отримати візу до Польщі?
Як майбутнім студентам отримати візу до Польщі?

 

Візове питання щороку заважає українській молоді, яка прагне здобути освіту в Польщі. І хоча бюрократія та корумпованість влади ні для кого не є секретом, все ж часто руки опускаються, коли ситуація доходить до абсурду.

Навчання в Польщі для українців можливе за умови наявності Національної візи категорії D, термін дії котрої 1 рік. Щоб її отримати, потрібно подати весь перелік документів в Пункт прийому візових анкет (ППВА), який ще називають Візовим центром. Обов’язковим є наявність документального підтвердження від ВИШу про зарахування на навчання студента.

Саме подача документів до ППВА вважається одним із найважчих етапів вступу до польських навчальних закладів. Зареєструватися (записатися) на точну дату і час до Візового центру дозволено он-лайн або за допомогою телефонної лінії. Проте головною перешкодою своєчасності та успішності реєстрації стають неймовірні черги, які до того ж суттєво зростають в літні місяці.


Запис в ППВА можливо здійснити двома способами.

  1. Реєстрація по телефону за 5-ма вказаними на сайті номерами щоденно з 8.00 до 22.00. Нажаль, це можливо швидше теоретично, а ніж практично, оскільки телефонні лінії завжди перевантаженні. Коли й щастить додзвонитися, то з певністю в 99,99% ви почуєте відповідь: «Вільні дати для реєстрації відсутні» або «Зателефонуйте через декілька тижнів».
  2. Записатися он-лайн на сервісі ППВА можливо цілодобово. Проте й дана система перевантажена і працює некоректно. На сервісі теоретично можна перевірити вільні дати для реєстрації на найближчий час, проте навіть якщо вам вдасться пройти усю процедуру оформлення, результат все одно невтішний – «вільні дати відсутні».

Згідно з неофіційною статистикою найбільші проблеми з записом до ППВА існують у наступних областях: Харківській та Дніпропетровській, Івано-франківській, Тернопільській та Хмельницькій. Шалений попит на реєстрацію зумовив процвітання «чорного ринку», який за значну суму коштів готовий допомогти із записом.  

Хоча варто врахувати, навіть якщо майбутній студент, який прагне виїхати на навчання в Польщі, отримає місце у черзі, це ще не означає стовідсотковий позитивний результат. Адже, не маючи досвіду зі збору потрібних документів, з першого разу буває дуже складно все успішно виконати. А будь-яка незначна помилка в паперах означає, що всю процедуру з реєстрації потрібно буде починати з нуля.

Програма «ОсвітаПоль» в останні роки має багато звернень від українців, які у розпачі шукають допомоги в отриманні польської візи. Неприємно, коли маючи папери, підтверджуючі вступ до польського навчального закладу, студент не може вибути на навчання через бюрократизм. Проте, Програма віддає перевагу лише своїм учасникам, тому не працює з такими окремими випадками.

Студенти «ОсвітаПоль» не турбуються про отримання візи, адже цим питанням ще з травня для них дуже уважно займаються спеціалісти Програми. Результатом їх фахової роботи є гарантована Національна польська віза, про що свідчить відсутність відмов за всі 12 років існування Програми.

Освіта в Польщі - це реальність для тих, хто дбає про вирішення візового питання заздалегідь, та співпрацює з надійними партнерами і посередниками ще з самого початку.

 

ОСТАННІ НОВИНИ

09Вересня
Початок вступної кампанії 2021

«ОсвітаПоль» вітає всіх учасників Вступної кампанії 2020, які разом із Програмою успішно вступили до університетів Польщі та розчали захоплюючий етап свого життя!

Детальніше
17Серпня
Державний чи приватний університет? Обираємо вищий навчальний заклад в Польщі.

Якщо вас цікавить навчання в Польщі, то вибір навчального закладу є важливим питанням, до вирішення якого варто підійти розважливо. Спробуємо розібратись, у чому різниця між приватними та державними вузами і в чому полягають переваги кожного з них.

Детальніше
07Липня
ПОЛЬСЬКИЙ РОЗМОВНИЙ КЛУБ ВІД «ОСВІТАПОЛЬ»

ВІДКРИТА РЕЄСТРАЦІЯ НА СЕРПЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ

 

Детальніше
06Липня
Як поступити до Польщі? Відгуки та коментарі студентів

У поданих нижче відео молоді люди діляться своїм досвідом вступу до польського ВНЗ, враженнями від цього процесу. Відверта розмова та непідробні емоції героїв відео будуть корисними для кожного, хто стоїть на порозі самостійного життя, обираючи для себе напрямок.

Детальніше
З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!