Новини

24 Січня, 2018
Важливі зміни в польській освіті
Важливі зміни в польській освіті

 

Правильний вибір навчального закладу - завжди нелегка справа, особливо це відповідально, коли в освітній галузі Польщі відбуваються серйозні зміни. У зв’язку з освітніми реформами та суттєвим демографічним чинником кількість приватних навчальних закладів в Польщі почала стрімко зменшуватись, а через шість років прогнозується, що п’ять вишів з шести буде зачинено. Звісно, такі явища не можна ігнорувати, обираючи польський виш. Проте, про все розкажемо детальніше.

У 2010 році у Польщі налічувалося усього 455 вищих навчальних закладів, з яких:

  • 127 – державних вишів;
  • 328 – приватних вишів.

Станом на 2017 рік кількість державних закладів не змінилася, проте з приватних залишилося лише 302. Експерти прогнозують, що протягом наступних 6 років буде відбуватися масове закриття слабких, невеликих приватних навчальних закладів і до 2022 року їх залишиться лише 50.

Причин такого суттєвого переформатування освітнього ринку декілька:

a)      суттєве підвищення привабливості та доступності державних ВНЗ;

b)      перенасичення ринку пропозиціями від вишів;

c)      демографічні зміни в польському суспільстві;

d)     підвищення попиту на професійно-технічну освіту.

На зворотній процес, що призводить до зменшення кількості приватних вишів, значним чином вплинула освітня реформа та потужні державні університети. Після вступу Польщі в ЄС державні ВНЗ та солідні приватні заклади отримали суттєву фінансову допомогу. За цей час вони розвивалися, вдосконалювали технічну та матеріальну базу, піднімали кадровий рівень. З 2015 року, коли на законодавчому рівні державним університетам було дозволено самостійно вирішувати цінову політику на послуги для іноземних громадян, вони стали суттєвою конкуренцією приватним закладам.

Чому важливо знати про переформатування освітнього ринку?

  1. У зв’язку зі змінами в законодавстві державні ВНЗ, в тому числі ТОП-ові, стали доступними майже на рівні з приватними. Так до прикладу, Ягеллонський університет, найстаріший вищий заклад Європи, пропонує цікаві освітні пропозиції вже від 915 € за рік, а середня ціна на навчання у багатьох солідних державних університетах стала 1000-1200€ за рік.
  2. Банкрутуючі приватні ВНЗ пробують продовжити своє життя саме за рахунок іноземців, зокрема українців. Вони заманюють студентів цікавими у фінансовому плані пропозиціями та співпрацюють з посередниками на вигоду останнім. Так, обіцяючи надвисоку комісію посередникам, вони їх стимулюють до нечесної гри. Тому бути уважним не завадить, адже розраховуючи на значну комісію за студента, посередник зменшує платню на свої послуги, розуміючи що все одно йому вигідно. В такій ситуації страждає лише абітурієнт, який купившись на смачні обіцянки та низьку ціну, вступає до банкрутуючого закладу, що врешті зачиниться.

Проте ні в якому разі не варто остерігатися приватних вишів як таких, адже як в усьому світі, одні з найвідоміших і найпотужніших навчальних закладів саме у приватній власності. Солідні та якісні приватні вузи завжди будуть серйозною конкуренцією для державних, тому що з більшою увагою дбають про студента, ставлячи його потреби на перше місце. Варто бути обачним та правильно обирати навчальний заклад та чесного посередника для вступу в нього.

Прес-центр ОсвітаПоль

www.osvitapol.info

info@osvitapol.info

Ми на:

FB -  https://www.facebook.com/osvitap/

ОСТАННІ НОВИНИ

22Жовтня
Реєстрація до польських технікумів та ліцеїв

Вступна кампанія до польських технікумів та ліцеїв суттєво відрізняється від вступної кампанії до вищих навчальних закладів. Раніше розпочинається вступ і першочергово приймають громадян Польщі, лише потім - іноземців.

Детальніше
20Жовтня
ПОЛЬСЬКИЙ РОЗМОВНИЙ КЛУБ ВІД «ОСВІТАПОЛЬ»

 РЕЄСТРАЦІЯ ВІДКРИТА

 

Детальніше
19Жовтня
"Karta pobytu" - що це і для чого потрібно?

Кожен іноземний студент може отримати посвідку на проживання в Польщі.

Детальніше
18Жовтня
Польські технікуми та ліцеї - безкоштовне навчання для українців

Якщо вас цікавить освіта в Польщі, не обов’язково чекати закінчення 11 класу — польські ліцеї та технікуми радо відчиняють свої двері для українців. Маючи на руках свідоцтво про повну середню освіту після закінчення 9 класу, ви можете продовжити навчання в Польщі безкоштовно!

Детальніше
З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!