Новини

13 Березня, 2018
Мобільні оператори в Польщі: кого обрати?
Мобільні оператори в Польщі: кого обрати?

Мобільний зв'язок та мобільний інтернет є одними з найнеобхідніших речей, про які варто потурбуватися в першу чергу, коли приїжджаєш до іншої країни. Роумінг на сьогодні досить дорогий, тому послуги мобільного інтернету дуже затребувані.

В абітурієнтів та їх батьків, яких цікавить освіта в Польщі, часом виникають проблеми з вибором найкращого та найвигіднішого мобільного оператора. Спробуємо допомогти з цим вибором.

Звичайні мобільні оператори Польщі

Повноцінних мобільних операторів у Польщі 4. Це Orange, Play, Plus і T-mobile. Троє з операторів є міжнародними і лише Play має польське коріння. Польський мобільний зв'язок доступний, якщо порівнювати з іншими країнами ЕС, має гарну розвинену мережу 3G та 4G.

У кожного оператора тарифи діляться на контрактні пакети та на передплатні, або на Abonament та Na karte. Принцип цього поділу аналогічний, як і в Україні. Якщо ви плануєте тривалий час проживати в країні, не проти обмежувати себе контрактами, можете звернути увагу на Abonament, проте воно не завжди є вигідним. Студенти, абітурієнти, туристи та подорожуючі найчастіше обирають передплатні пакети Na karte.

Ще в 2016 році стартовий пакет можна було купити, де завгодно (магазин, кіоск, пошта), й відразу почати користуватися ним, але протидіючи терористам, усіх абонентів зобов’язали проходити обов’язкову реєстрацію sim-карток. Отже, нині також ви можете купити стартовий, де зручно, але потім його потрібно буде зареєструвати (пред’явити паспорт) в офісі мобільного оператора, на пошті або в спеціалізованих магазинах. Чекати довго не потрібно, зареєстрував картку – відразу користуйся.

Orange

Orange – є лідером ринку, надає споживачеві послуги телефонії, телебачення, інтернету та мобільного зв’язку. На 2017 рік компанія мала більш ніж 16 мільйонів абонентів, проте останнім часом почала здавати позиції. Передплатні пакети Orange коштують 5 та 10 злотих, зазвичай мають обмеження в часі, що залежить від суми їх поповнення. Хвилина вихідного дзвінка в мережі й на інших операторів 0,29 злотих, смс – 0,2 злотих.

При поповненні рахунку на певну суму, ви отримуєте бонусні мегабайти:

 • 5 злотих – 500 Мб, тривалість 2 дні;
 • 10 злотих – 1 Гб, тривалість 5 днів;
 • 20-40 злотих – 6 Гб, тривалість 1 місяць;
 • 50 злотих – 15 Гб, тривалість 3 місяці.

T-mobile

Даний німецький оператор представлений в Польщі як T-mobile, а також під брендом віртуального оператора Heyah, це означає, що карти поповнення в них взаємозамінні, а тарифи багато в чому схожі. На 2017 рік оператор мав понад 12 мільйонів абонентів.

T-mobile надає можливість придбати стартовий пакет та підключитися до денного або місячного тарифного плану. Денний пропонує за 1 злоту на добу 300 Мб трафіку та безкоштовні дзвінки, смс в мережі. Місячний пакет за 25 злотих надає 10 Гб та безкоштовні дзвінки, смс в мережі. Якщо недостатньо трафіку, його можна докупити:

 • 300 мб – 0,5 злотих доба;
 • 1 Гб – 1 злотий доба;
 • 1 Гб – 5 злотих місяць;
 • 3 Гб – 9 злотих місяць;
 • 5 Гб – 12 злотих місяць.

Play

Оператор Play має понад 14 мільйонів абонентів, яким пропонує досить вигідні тарифи на передплатній основі. Згідно з ними всередині мережі дзвінки та смс безкоштовні, на інших операторів 0,29/0,09 злотих відповідно. Інтернет 0,12 злотих за 100 Мб. При поповненні рахунку на 5 злотих, ви маєте активний пакет на 5 днів, від 10 злотих – на 10 днів, від 25 злотих – на 30 днів.

Якщо потрібні додаткові Мб трафіку, то розрахунок наступний:

 • 600 Мб – 5 злотих 30 днів;
 • 2 Гб – 9 злотих 30 днів;
 • 6 Гб – 20 злотих 30 днів.

Також оператор Play дуже вигідний для українців, оскільки дає можливість активувати послугу «Недорогі дзвінки в Україну», згідно якої хвилина дзвінка чи смс коштує 0,29 злотих. Для порівняння у Orange вартість хвилини в Україну 0,89 злотих, T-mobile – 0,69, а в Plus близько 2 злотих.

Plus

Польський мобільний оператор Plus має понад 14 мільйонів абонентів, яким пропонується два пакети по передплаті за 25 и 29 злотих на місяць. У дорожчому тарифі ви отримаєте безкоштовні дзвінки та смс на всі номери, а також 6 Гб трафіку. За 25 злотих на місяць теж саме і 2 Гб інтернету. Plus має найкращу мережу 4G по всій країні, тому цікавий людям, що потребують якісний інтернет. Раз на місяць можна активувати додатково ще один із пакетів:

 • 300 Мб – 5 злотих;
 • 500 Мб – 7 злотих;
 • 1 Гб – 10 злотих.

Віртуальні оператори мобільного зв’язку

У Польщі окрім основних 4 повноцінних операторів існують ще близько 10 віртуальних операторів зв’язку. На відміну від звичайних, останні не мають власних базових станцій, тому працюють на базі чужої інфраструктури, купуючи там трафік оптом. Віртуали пропонують клієнтам значно дешевші тарифи, оскільки й несуть значно менші витрати (не мусять обслуговувати величезну мережу, вишки, чисельні офіси, т.п.).

Найбільш примітними серед віртуалів є оператори Vergin, Lycamobile, Red Bull Mobile, Heyah, Virgin Mobile. Проте ми зупинимося лише на декількох.

Lycamobileміжнародний оператор, що працює в 20 країнах. Він пропонує багато пакетів якісного, швидкого інтернету, починаючи з малого за 2 злотих 100 Мб на місяць, і закынчуючи 30 Гб за 35 злотих. Також оператор не блокує номер, коли закінчуються кошти на ньому, пропонує непогані тарифи для дзвінків в ЄС, Україну, Росію.

Оператор Vergin пропонує теж ряд цікавих пакетів, що містять від 300 Мб до 10 Гб на місяць, коштують відповідно від 4 до 25 злотих.

Варто зазначити, що в Польщі можливо переходити між операторами, зберігаючи при цьому власний номер. Тож якщо вас не влаштовують тарифи вашої мережі, можете підглянути, що пропонують інші оператори. Тарифи звичайних та віртуальних операторів час від часу змінюються, тому інформація, що подана у статті, є орієнтовною.

 

*********************************************************************

Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації, стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!

Прес-центр ОсвітаПоль™

(044) 584-49-26

(097) 747-64-02

(050) 437-28-03

info@osvitapol.info

www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!