
Якщо вас цікавить освіта в Польщі, не обов’язково чекати закінчення 11 класу — польські ліцеї та технікуми радо відчиняють свої двері для українців. Маючи на руках свідоцтво про повну середню освіту після закінчення 9 класу, ви можете продовжити навчання в Польщі безкоштовно!
Ліцеї та технікуми Польщі – переваги й особливості
По закінченню 9 класів українці можуть отримати європейський атестат про середню освіту, закінчивши ліцей, або диплом середньої спеціальної освіти, закінчивши технікум. Починаючи навчання в Польщі з середньої школи, учень матиме гарні шанси вступити до польського університету чи будь-якого іншого європейського вищого навчального закладу. Чудовий початок перспективного майбутнього.
Ліцеї Польщі – це по суті загальноосвітня школа зі спеціалізованими класами, яка займається підготовкою учнів до вступу в ВНЗ. Крім загальноосвітніх предметів начальна програма може включати і спеціалізовані. По закінченню 4 років навчання і здачі іспиту випускник отримує європейський атестат, що дозволяє йому вступати в європейські вузи за спрощеною програмою.
Технікуми Польщі – спеціалізовані навчальні заклади, що дозволяють отримати не лише середню освіту, а й здобути професію. Протягом 5 років навчання учні вивчають не лише загальноосвітні дисципліни, а й спеціалізовані предмети, які мають змогу обрати за своїм уподобанням.
По закінченню технікуму випускник отримає європейський атестат про середню освіту і диплом, що дозволяє йому працювати в Польщі та Євросоюзі або продовжувати далі навчання в ВНЗ, вступаючи за спрощеною схемою.
Особливості й переваги навчання в ліцеях та технікумах Польщі:>
- Вступ відбувається за спрощеною схемою - частіше без іспитів і врахування балів свідоцтва. Хоча деякі заклади можуть вимагати проходження співбесіди польською мовою, проводити конкурсний відбір, тому документи варто подавати завчасно, аби забронювати місце в обраному закладі.
- Навчання в державних ліцеях та технікумах безкоштовне як для поляків, так і для українців. Лише приватні навчальні заклади проводять навчання на платній основі. Мова навчання – польська, тому її мінімальний рівень має бути А2.
- Під час навчання учні проживають в комфортних гуртожитках у кімнатах для 2-х та 3-х осіб. Польські гуртожитки обладнані всім необхідним для зручного проживання та навчання. Більшість з них передбачають зони для відпочинку, магазини, тренажерні зали, бібліотеки. До того ж навчальний заклад організовує й харчування для учнів: 2-х чи 3-х разове. Місячна плата за проживання та харчування в розмірі 90-150 євро оплачується батьками.
- Гарна матеріально-технічна база польських технікумів та ліцеїв, висококваліфіковані кадри дозволяють проводити навчання на високому європейському рівні. Навчальні заклади організовують також цікаве дозвілля для учнів, пропонуючи їм участь у різних івентах, відвідування різноманітних спортивних секцій, гуртків тощо.
- Гуртожитки навчальних закладів забезпечені цілодобовою охороною, за дітьми також постійно приглядають вихователі. Українські учні отримують медичне обслуговування на рівні з польськими одногрупниками.
Зверніть увагу, що особи, яким не виповнилося 18 років, можуть навчатися в польських середньо-спеціальних навчальних закладах лише маючи опікуна, який постійно перебуває на території Польщі. Це може бути хтось з батьків, а в разі їх відсутності – інша особа, на яку батьки оформили нотаріальне доручення. Часто цей пункт стає перешкодою для української молоді. Програма «ОсвітаПоль» надає своїм неповнолітнім учасникам опікунів й всіляко сприяє розв’язанню питань, що пов’язані зі вступом, навчанням, проживанням та в’їздом до Польщі.
Польські ліцеї та технікуми починають приймати документи з жовтня місяця й до вичерпання вільних місць. Тож не зволікайте – кількість місць обмежена!
Отримати вичерпні відповіді та консультації стосовно освіти в Польщі ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info
ОСТАННІ НОВИНИ

Нехай Великдень принесе нашій Україні перемогу і процвітання

«Чи визнається польський диплом в інших країнах?», «Чи зможе випускник польського вузу працювати в Україні, в країнах Євросоюзу та поза його межами?», «Який рівень польської освіти?»

На плечі випускників по закінченню школи падає важкий тягар, адже потрібно не лише гарно скласти іспити, не осоромитись перед вчителями, батьками й знайомими, а ще й обрати навчальний заклад для подальшого навчання і, головне, обрати майбутню професію.

Поляки, які підкорили світ і своїми винаходами зробили наше життя набагато простішим