Новини

10 Лютого, 2023
У Польщі у 10 разів зріс попит на україномовних спеціалістів
У Польщі у 10 разів зріс попит на україномовних спеціалістів
У Польщі у 10 разів зріс попит на україномовних спеціалістів. Яку роботу їм пропонують?
 
Попит на працівників зі спеціалізованою освітою та знанням української мови в Польщі зріс у 10 разів. Це пов'язано насамперед з відкриттям українських компаній або їхніх філій за кордоном.
Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на kadry.infor.pl, якщо раніше одна з найбільших агенцій з працевлаштування іноземців у Польщі отримувала по 200-250 запитів на україномовних спеціалістів на рік, то зараз ця цифра збільшилася в 10 разів. Найбільше таких пропозицій для фахівців з торгівлі, бухгалтерської справи, податкових спеціалістів та інших офісних працівників.
 
Наразі в Польщі працюють понад 25 тисяч компаній, які або відкрили тут свої філії, або повністю перенесли діяльність через війну, втрату клієнтів та виїзд з України майже 30% населення. Найчастіше саме такі підприємства чи компанії шукають працівників, які володіють польською та українською мовами, а також знають специфіку роботи польських фірм, ринок та тонкощі польського оподаткування.
За даними звіту Польського економічного інституту "Українські компанії в Польщі після початку війни у 2022 році" протягом січня-вересня 2022 року було створено 3,6 тисячі робочих місць в компаніях з українським капіталом та зареєстровано 10,2 тисячі фізосіб-підприємців з України.
 
Крім того, за даними Центру економічної інформації, станом на 10 січня 2023 року в Польщі працює 25 289 компаній, одним із акціонерів яких є українська компанія або фізична особа з українським громадянством. Лише у 2022 році було створено 4789 таких компаній, тоді як у 2012 році їх було лише 272.
 
75% підприємців у Польщі відкрили бізнес у Польщі, щоб залучити кошти для себе та своїх сімей, а 66% заявили про продовження своєї діяльності в Польщі незалежно від ситуації в Україні. Українським підприємцям тут раді, адже додатковий вид конкуренції позитивно впливає на ринок товарів і послуг, урізноманітнюючи його.
 
Також працевлаштування лише третини з-поміж біженців у Польщі підвищують ВВП країни на 3,5%, тож створення сприятливих умов для них на ринку праці в інтересах польської економіки.

Отримати вичерпні відповіді та фахові консультації стосовно освіти в Польщі, ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль».
Пресцентр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info
З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!