Новини

14 Лютого, 2020
Основні витрати студента в Польщі
Основні витрати студента в Польщі

Одне з найважливіших питань для батьків та абітурієнтів – це вартість навчання в Польщі та, власне, вартість проживання, харчування в цій країні для студентів. Проведемо ж невелику калькуляцію й підрахуємо основні витрати студента, щоб комфортно жити й навчатися в Польщі.

1. Плата за навчання.
Вартість навчання в Польщі залежить від навчального закладу, міста, в якому він знаходиться, державний чи приватний вуз, престижність факультету та вибір мови навчання. Так, ціна на навчання польською починається з 900 євро на рік, англійською мовою викладання – від 1200 євро/рік. Варто зазначити, що для студентів, які володіють польською мовою на рівні С1 та для власників Карти Поляка існує можливість отримувати щомісячно стипендію до 1000 злотих або навчатися в Польщі безкоштовно.

2. Плата за житло.
Тут вартість залежить від міста та місця проживання: в гуртожитку, в кімнаті орендованої квартири чи в квартирі в цілому. Вартість проживання у комфортабельній кімнаті гуртожитку на 2-х чи 3-х осіб становить 300-800 злотих на місяць. До того ж щомісячна плата за гуртожиток включає інтернет, комунальні платежі, часто ще й заміну постільної білизни. Оренда найдешевшої квартири в Варшаві починається від 1000 злотих на околиці міста, за кімнату в орендованій квартирі доведеться заплатити від 700 злотих. В орендованій квартирі на вас додатково лягає оплата за інтернет та комуналка.

3. Харчування студента.
Ця стаття витрат також індивідуальна, проте варто зазначити, що харчові продукти та готова їжа в університетській столовій, кафе в Польщі вартує недорого, ціни схожі на українські, а часто й нижчі. Якщо готувати їжу власноруч, то закупки в супермаркеті основних продуктів на тиждень складуть цінник в 100-150 злотих. Для порівняння, комплексний гарячий обід в столовій чи кафе складає 7-20 злотих.

4. Транспорт.
Для зручності студентів у кожному місті Польщі пропонується щомісячний проїзний, який має студентську пільгу 50%. Так, у Варшаві вартість проїзного на 30 днів – 55 злотих, на 90 днів – 145 злотих. Все більшої популярності набуває й електротранспорт, велосипеди, які студент може взяти в оренду. 1 година велосипеда коштує 2 злотих, година скутера – 30 злотих.

5. Інтернет, мобільний зв'язок.
Проживаючи в гуртожитку, студент має інтернет, що включено у вартість проживання. Орендуючи квартиру, потрібно додатково сплатити за інтернет 100 злотих. На мобільний зв'язок польських операторів в місяць в середньому студенти витрачають 30 злотих.

6. Розваги.
Яке ж студентське життя без розваг?! Кіно, клуби, кав’ярні та кафе, боулінг, басейн чи спортзала — тут кожен обирає за смаком і, звісно, за гаманцем. Для прикладу, похід в кіно – 15 злотих, вхід у клуб – 10 злотих, басейн – 8-12 злотих, музей – 5-10 злотих, концерт – 10-20 злотих, т.д.

7. Одяг та побутові закупки.

Купувати у Польщі одяг, техніку вигідно у сезони розпродажів. У цей період просто вражають ціни, а якість продукції, вибір брендів захоплює. Шопінг часто тут вигідніший, ніж в Україні.

8. Медицина, річна страховка.

Страхування є обов’язковою вимогою при відкритті візи, коштує в середньому 230 злотих на рік. За бажанням можна застрахуватися в Польській національній системі страхування, вартість залежить від рівня середньої заробітної плати.

Якщо порівнювати Польщу з іншими європейськими країнами, то вона одна з найдешевших та найсприятливіших держав для проживання. Ціни значною мірою залежать від міста проживання та потреб студента. Проте шляхом нехитрих підрахунків зрозуміло, що студент цілком комфортно може прожити в місяць за 250-300 євро без плати за навчання, або від 350-450 євро, включаючи навчання.


Отримати вичерпні відповіді та консультації стосовно освіти в Польщі ви можете у фахівців Програми «ОсвітаПоль». Приймайте зважені рішення!
Прес-центр ОсвітаПоль™
(044) 584-49-26
(097) 747-64-02
(050) 437-28-03
info@osvitapol.info
www.osvitapol.info

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!