Новини

21 Березня, 2017
Стрімкий ріст польського ринку праці: хороша новина для українських студентів в Польщі
Стрімкий ріст польського ринку праці: хороша новина для українських студентів в Польщі

 

Економісти польського Головного статистичного управління відзначають стабілізацію польського ринку праці. Так, в січні 2017 року заробітна плата працівників, що задіяні у виробничому секторі, зросла на 4,5%, у порівнянні з аналогічним місяцем в 2016 році. Загальний рівень зарплати по країні зріс теж на 4,3%. Середня оплата праці в Польщі на січень 2017 склала 4277 злотих, що приблизно дорівнює 1000 Євро.

Причиною такого підвищення оплати праці послужила позитивна динаміка на ринку праці, а також зміни в правовій базі. Адже не так давно було нормативно зафіксовано підвищення мінімальної погодинної оплати для тимчасово найнятих працівників (договір підряду) до 13 злотих/год, а для штатних співробітників - до 2000 злотих (480 Євро).

Позитивні тенденції на ринку праці помітні, оскільки рівень безробіття істотно знизився. Так, в січні 2017 року Міністерство праці та соціальної політики Польщі зафіксувало рекордно низький показник безробіття в 8,6% як на даний період.

Січень - це сезон, коли рівень безробіття підвищується. Пояснень цьому безліч, низький сезон для туристів, відсутність сільськогосподарських робіт, тощо. Показник безробіття в січні 2017 року став рекордно низьким, адже тільки в далекому 1991 році в аналогічний період востаннє була зафіксована така цифра.

Продовження динамічного зростання економіки Польщі все більше позитивно позначається на якості і рівні життя в Польщі. Ця країна, дуже часто береться як приклад успішних економічних і соціальних реформ, які дали колосальний результат. Багато провідних економістів, в своїх оцінках згодні в тому, що через 3-4 роки рівень життя в Польщі зрівняється з рівнем життя в Португалії, Іспанії чи Італії. Це звичайно ж дуже хороша новина для українських студентів, які вже навчаються або планують здобувати освіту в польських університетах, оскільки матимуть хороші перспективи на ринку праці в Польщі.

З’ЯВИЛОСЬ ПИТАННЯ?
СКОРИСТАЙТЕСЯ ФОРМОЮ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ! МИ З РАДІСТЮ ВІДПОВІМО НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ!